אליפות אירופה עד גיל 18 לדרג המשני בכדוריד תתקיים באוגוסט הקרוב בת"א. אחרי חוסר ודאות בנוגע לתמיכת המדינה באירוח הטורניר בישראל, משרד התרבות והספורט העניק התחייבות למימון של כשליש מעלות קיום הטורניר, ובהתאם לכך התקבלה ההחלטה לקיימו בארץ. באיגוד הכדוריד כעת תרים אחרי נותני חסות שישלימו את ההפרש - כאשר עלויות האירוח נאמדות בכמיליון וחצי שקל. במקביל, באיגוד שואפים לבנות מערך מתנדבים שיסייע.

באיגוד הכדוריד עשו מאמצים רבים כדי להביא את טורניר הדרג המשני, ולקיימו בישראל. גם כשהיו ספקות בנוגע ליכולת של ישראל לארח, האיגוד האירופי עודכן, וכבר שלח לארץ את המנהל הראשי של האליפות. הרצון שליווה לאורך הדרך והכריע היה השיקול המקצועי, ובאיגוד רואים חשיבות עליונה באירוח הטורניר, בתקווה שיתרון הביתיות גם יסייע לנבחרת הנוער של ישראל לזכות במקום הראשון, ולהעפיל ממנו חזרה אל הדרג הבכיר באירופה, ממנו היא נשרה בקיץ הקודם. למקום הראשון משמעות גדולה, כי הוא גם יעניק כרטיס ישיר להשתתפות באליפות העולם עד גיל 19 בקיץ הבא.

בנוסף, העפלה תשיב את נבחרת העתודה אל הדרג הבכיר, ותבטיח כרטיס כפול לשתי הנבחרות לקראת אליפויות אירופה עד גיל 18 ועד גיל 20 ב-2024 - אליפויות בהן שיחקו הנבחרות כמעט דרך קבע בעשור האחרון.

נבחרת העתודה של ישראל (איגוד הכדוריד)נבחרת העתודה של ישראל (איגוד הכדוריד)

כאמור, תל אביב תארח כאן את אחד הבתים במסגרת האליפות, בין ה-7 ל-13 באוגוסט. בכל אחד מחמשת ימי המשחקים, ייערכו ארבעה משחקים, כולם יתקיימו אחד אחר השני בהיכל קבוצת שלמה בת"א. הנבחרות כבר חולקו לשני בתים, כשבבית א' יתמודדו הולנד, צ'כיה, יוון ומולדובה, ובראש בית ב' תעמוד נבחרת ישראל, ותתחרה בשלב הראשון מול ליטא, בולגריה וגאורגיה. על פי שיטת המשחקים, ישוחקו שלושה משחקים בבית הראשון, כאשר שתי הראשונות בכל בית יעפילו לחצי הגמר, והיתר למשחקי הדירוג. מנצחת האליפות תעפיל כאמור לדרג הראשון.

בפן המקצועי – אחרי שהפורטוגלי רולאנדו פרייטאס, ששימש כמנהל מקצועי של האיגוד והדריך את נבחרת הנוער בשנה האחרונה, סיים את דרכו בכדוריד הישראלי, מונה צוות מקצועי חדש לקראת המשחקים החשובים. מאמני הנבחרת הלאומית, אולג בוטנקו ואסף לוי, יובילו את נבחרת הנוער באליפות. בוטנקו כיועץ מקצועי, ולוי כמאמן. לצידו של לוי ימשיך כפיר דראי ששימש כעוזר המאמן ומונה לאחרונה להדריך את א.כ נס ציונה בליגת העל. מעט לפני כן, נבחרת העתודה של ישראל תשתתף באליפות אירופה עד גיל 20 לדרג המשני, שתיערך בבולגריה, ותנסה להשיג כרטיס לאליפות העולם עד גיל 21.

אולג בוטנקו (איגוד הכדוריד)אולג בוטנקו (איגוד הכדוריד)
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה