מה דעתכם לבצע אימון בטן קטלני של חמש דקות בלבד עם מאמן הכושר המפורסם ביותר ברשת? אם אתם עדיין לא מכירים את ג’ף קבאליר האגדי, מדובר באושיית רשת עם יותר מ-13.5 מיליון מנויים בעמוד היו-טיוב הרשמי שלו, כאשר הסך הכולל של כל הסרטונים אותם הפיק עבר כבר מזמן את רף שני מיליארד הצפיות.

הפעם כאמור הוא הפיק סרטון על אימון בטן קצר, אשר אינו מצריך שום ציוד וניתן לבצעו בכל זמן ובכל מקום. אתם פשוט יכולים להפעיל את הסרטון וקבאליר יבצע אתכם את כל האימון, תוך כדי שהוא מדגים כיצד לעשות זאת נכון כמובן.

קבאליר טוען שכלל התרגילים באימון מבוססים על מחקרים, כאשר הוא מתרגט במהלכם את כלל שרירי הליבה באזור הבטן דוגמת הבטן הישרה העליונה, הבטן הישרה התחתונה וכן את האלכסונים.

כפי שתוכלו לראות בסרטון, התרגילים מתחלקים לכאלו בהם או זז עם הכתפיים לעבר מרכז הגוף (הבטן העליונה), כאלו בהם הוא מסובב את האגן (הבטן התחתונה) וכאלו בהם הוא מבצע רוטציה באגן (אלכסונים), והכול תוך כדי זמני מנוחה מינימאליים בין התרגילים השונים.

האחרון מודע לכך שדווקא החלק של הרמת הרגליים (בטן תחתונה) הוא המאתגר ביותר עבור לא מעט מתאמנים, שכן שרירי הבטן שלהם אינם חזקים דיים בשביל לבצע תנועה זו. לכן, עבור אלו שמתקשים עם תרגילים אלו ניתן לעבוד כם רגליים מקופלות (הורדת המנוף), ועבור אלו שאינם מתקשים מדובר כאמור באתגר לא פשוט, אך כזה שהם יכולים לעמוד בו.

היות ומדובר באימון עם מנוחות מינימליות, קבאליר בנה את האימון כך שהתרגילים “קלים” יותר הם בסוף, זאת כדי שתוכלו להשלים את כל האימון. במדיה ובמהלך אחד התרגילים אתם צריכים לנוח לפני שקבאליר נח, פשוט עשו זאת עד שבמהלך הימים/השבועות לאט לאט תדביקו את הפער.

ומה באשר לכמויות? כאן יש בשורה טובה ובשורה פחות טובה. הבשורה הטובה היא שמדובר באימון של 5 דקות בלבד. הבשורה הפחות טובה היא שאתם צריכים להתמיד כמה שיותר באימון כדי לראות תוצאות ולבצע אותו מדיי יום (קבאליר טוען שניתן לעבוד על שרירי הליבה ללא ימי מנוחה בין האימונים).

פירוט התרגילים וזמנים

Heels to the Heavens (בטן תחתונה) – ביצוע של 60 שניות

Twisting Pistons (בטן תחתונה ואלכסונים) – ביצוע של 30 שניות

Dueling Clocks (בטן תחתונה ואלכסונים) – ביצוע 30 שניות

מנוחה  – 30 שניות

Starfish Crunches – ביצוע של 60 שניות

Canoe Crunches – ביצוע של 60 שניות

Twisting T Planks – ביצוע של 30 שניות

שימו לב – כל האמור בכתבה זו הנו להעשרה בלבד. בטרם אתם בוחרים בתוכנית אימונים או בתזונה כזו או אחרת, עליכם להיוועץ בדמות מוסמכת שתתאים את האימון שלכם למצבכם הבריאותי ולכושרכם הנוכחי.

הכותב שי לב עורך את מדור בריאות וכושר באתר ONE מאז הושק ב-2013. מאמן כדורסל בהכשרתו, מדריך חדר כושר ומאמן TRX מוסמך.

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה במדור בריאות וכושר? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את בריאות וכושר. נתראה בכתבה הבאה.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה