בזמן שהרשת מלאה במומחי כושר אשר מפיקים סרטונים אודות אימונים או ענייני תזונה, מדיי פעם אפשר להיתקל במקרה באתגרים מקוריים של מאמנים אנונימיים, כאשר הפעם מדובר בסרטון Reels שעלה בדצמבר האחרון.

הסרטון הופק על ידי מאמן ומתאמן בשם טמאריו די מוריס, והוא הגיע תוך זמן קצר ליותר מ-150 אלף לייקים, כאשר האחרון “המציא” אתגר שכיבות סמיכה מקורי באמצעות משקוליות יד המונחות על רצפת הגומי במכון.

בכדי לבצע את אותו אתגר עליכם להשתמש למעשה בשישה זוגות של משקולות יד, אשר מוסדרות על הריצפה בצורה כזו המאפשרת אחיזות שונות (לשרירים שונים) בהקשר תרגיל השכיבות סמיכה.

כפי שתוכלו לראות בסרטון המצורף, חלק מהזוגות מתרגטים יותר את הכתפיים באחיזה רחבה, חלק מתרגטים יותר את החזה באחיזה המוכרת, וחלק אפילו מתרגטים את היד האחורית באחיזה צרה.

האתגר מבוצע בצורה כזו שעליכם לבצע 5 חזרות בכל אחת מהאחיזות, כאשר מדובר בסך הכל ב-12 סטים רצופים (הלוך חזור על 6 זוגות של משקולות). כמובן שאין מדובר במשהו מורכב, רק שצריך להכין מראש לא מעט משקולות יד, בין אם מדובר במכון, ובין אם מדובר במשקולות שנרכשו עבור אימון ביתי.

מבט ראשון על “הוראות” האתגר יכול לתת רושם מוטעה, שכן ביצוע 5 חזרות בשכיבות סמיכה הוא איננו דבר מורכב עבור מתאמנים מהשורה. עם זאת, צריך לזכור שמדובר ב-12 סטים ברציפות, כך שמדובר באתגר של ממש.

אגב, באותו סרטון Reels ניתן לראות כי טמאריו די מוריס נתקל בקושי כבר באזור הסט השישי, ואיך לומר זאת בעדינות, הוא ממש לא נראה כמו מתאמן מתחיל שעושה שכיבות סמיכה בפעם הראשונה…

אתגר שכיבות הסמיכה (צילום מסך)אתגר שכיבות הסמיכה (צילום מסך)

היות והסרטון איננו כולל הוראות לאתגר במלל או בכיתוב, ניתן להבין מהסרטון עצמו כי במידה ואתם מבצעים את האתגר, ומרגישים שאינכם יכולים להמשיך, עליכם לנוח על הידיים עד שתוכלו להשלימו עד סופו (אם תגיעו עד סופו).

מבט על התגובות לסרטון האמור מעיד על כך שמתאמנים ומאמנים רבים שמחו מאוד לראות את השינוי המרענן הזה (“סוף סוף אתגר מעניין”, “אני מעולה בשכיבות סמיכה, אבל זה נראה ממש מאתגר”). כנראה שכולם כבר שבעו מאתגרי ה-100 שכיבות סמיכה ביום והמקבילים להם.

במידה ואתם מחליטים לנסות את האתגר במכון, עליכם לקחת בחשבון שיש לא מעט מתאמנים שיכעסו על כך שאתם לוקחים את כל המשקולות. אתם מוזמנים לומר להם להפסיק להתבכיין ולנסות את האתגר מיד אחריכם…

שימו לב – כל האמור בכתבה זו הנו להעשרה בלבד. בטרם אתם בוחרים בתוכנית אימונים או בתזונה כזו או אחרת, עליכם להיוועץ בדמות מוסמכת שתתאים את האימון שלכם למצבכם הבריאותי ולכושרכם הנוכחי.

הכותב שי לב עורך את מדור בריאות וכושר באתר ONE מאז הושק ב-2013. מאמן כדורסל בהכשרתו, מדריך חדר כושר ומאמן TRX מוסמך.

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה במדור בריאות וכושר? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את בריאות וכושר. נתראה בכתבה הבאה.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה