ככה מבלי שנשים לב, אנו מצויים רק חודש אחד לפני עונת האביב, ואם אתם כבר מתכננים להגיע לים או לבריכה, כנראה שכבר התחלתם לחשוב על מראה הבטן שלכם, או במילים אחרות, מראה הקוביות שלכם.

במידה וחגורת שומן כזו או אחרת מסתירה את אותן הקוביות, יכול להיות שכדאי לכם להיעזר במאמן הכושר האוקראיני איגור וויטנקו, אשר מפעיל עמוד יו-טיוב פופולארי בתחום הכושר עם כמעט 3 מיליון עוקבים ויותר מרבע מיליארד צפיות לסרטונים אותם הפיק.

באחד מסרטיו האחרונים איגור העניק מניסיונו חמישה טיפים בהקשר העלמת השומן הבטני, כאשר את חלקם אתם ודאי מכירים ואת חלקם האחר כדאי מאוד שתכירו (כדי שלא תבזבזו זמן מיותר).

תשכחו מסוכר וקמח – הטיפ הראשון של וויטנקו קשור כמובן בעניין התזונה. האחרון ממליץ להיפטר לחלוטין מצריכת הסוכר והקמח, שכן לטענתו אלו הגורמים המובילים בדרך להשמנה. הימנעות ממאכלים אשר מכילים את המרכיבים הללו, תוביל לדעתו להורדה במשקל (אובדן של 500 קלוריות לפחות), זאת ללא קשר לספירת קלוריות קפדנית. באם אתם זקוקים למתוק, הוא ממליץ על צריכת תותים, אוכמניות ופטל כמאכלים מתוקים עם מעט קלוריות.

תתחילו לצעוד – וויטנקו ממליץ להוסיף ללו”ז היומי שלכם כ-10,000 צעדים, שאם נתרגם אותם להליכה הם שווים לקצת יותר מ-7 קילומטר. לטענתו זה יוסיף חיסכון של 500 קלוריות נוספות ל-500 הקלוריות שתורידו מהסעיף הקודם, והדבר יוביל אתכם לחוף מבטחים במהרה. 

שמרו על מסת השריר שלכם – אם תהיו בחיסרון קלורי כזה או אחר, אתם יכולים לאבד לא מעט מסת שריר, ואז ההרזיה לא תהיה איכותית (במידה והשריר לא מופעל באופן קבוע, אין לגוף בעיה להיפטר מהמסה שלו כדי לפרק אותו לאנרגיה). לכן וויטנקו ממליץ לבצע אימוני כוח מספר פעמים בשבוע, בין אם הם בבית כנגד משקל גוף, ובין אם במכון הכושר, זה כלל לא משנה.

תשנו כמו שצריך – היום זה אמנם לא באופנה, אבל לחוסר בשעות שינה יש תוצאות הרסניות בהקשר הורדת אחוזי שומן. בעת שינה מספקת, מופעלים הורמונים חשובים דוגמת הורמון הגדילה והטסטוסטרון (הורמון בונה שריר), ובהיעדר שעות שינה יש פעילות יתר של הורמון הקורטיזול (הורמון מפרק שריר) לצד תחושת רעב מוגברת. שימו לב שאתם ישנים לפחות 7 שעות. 

התמקדו בתהליך, לא במטרה – וויטנקו סבור שאלו אשר מסתכלים רק על המטרה (לרדת 10 ק”ג) נכשלים פעמיים. ראשית, במידה והתהליך יהיה איטי הם צפויים להתייאש, ושנית, אם הם יגיעו למטרה הם לא יצליחו לשמור עליה ויחזרו למשקלם הקודם.

לכן וויטנקו ממליץ להתמקד בתהליך ולהתאהב בו, או במילים אחרות – אם אתם כבר רוכשים לעצמכם הרגלים, רכשו לעצמכם הרגלים טובים: לא לצרוך מזון מעובד, לשמור על כמות הצעדים, להתאמן מספר פעמים בשבוע, ולישון מספיק שעות בכל לילה. 

ניתן לראות אם כן, שהסרטון של וויטנקו החל בעניין ההרזייה אך הוא הסתיים בהסבר על שינוי באורח החיים שלכם. במידה ותעקבו אחר הצעדים שהוא הציע, סביר מאוד שתגיעו לגוף בו אתם מעוניינים. בהצלחה

שימו לב – כל האמור בכתבה זו הנו להעשרה בלבד. בטרם אתם בוחרים בתוכנית אימונים או בתזונה כזו או אחרת, עליכם להיוועץ בדמות מוסמכת שתתאים את האימון שלכם למצבכם הבריאותי ולכושרכם הנוכחי.

הכותב שי לב עורך את מדור בריאות וכושר באתר ONE מאז הושק ב-2013. מאמן כדורסל בהכשרתו, מדריך חדר כושר ומאמן TRX מוסמך.

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה במדור בריאות וכושר? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את בריאות וכושר. נתראה בכתבה הבאה.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה