כוכבי כדורגל בעולם מראים לנו שוב ושוב שהם מסוגלים לנצח לא מעט אתגרים: מאבקי אליפות, פציעות לאורך הקריירה, לחצים וחרדות לפני משחק, והרשימה עוד ארוכה. עם זאת, אף אחד מהכדורגלנים, או יותר נכון אף אחד מבני האנוש עלי אדמות אינם יכולים לנצח דבר אחד – את הזמן.

הזמן עושה את שלו, וככל שעוברות השנים אנחנו נהיים איטיים יותר, נמוכים יותר, מקומטים יותר, ומן הסתם גם מבוגרים יותר. מיותר לציין שאת השינויים האמורים אנחנו גם חווים בגזרת השיער: אחוז לא מבוטל מהגברים באוכלוסייה חווה התקרחות והידללות של השיער, ובשלב כזה או אחר מגיע גם השלב בו השיער מאפיר (יש פתרונות לשתי התופעות הללו, דוגמת הפתרונות אותם מציע מותג אלפסין, אבל נגיע לכך בהמשך).

כפי שאתם ודאי יודעים, יש גברים שאצלם השיער המאפיר מגיע "לפני הזמן", וכמובן שהתופעה איננה פוסחת גם על הכדורגלנים הגדולים ביותר בעולם. אחת הדוגמאות היותר מוכרות לכך, הוא אחד מכוכבי באיירן מינכן בכל הזמנים, בסטיאן שוויינשטייגר, אשר זכה עימה ב-23 תארים כולל ליגת האלופות. עוד במהלך הקריירה שלו ניתן היה לראות באופן ברור את השיער המאפיר של מי שגם זכה עם גרמניה במונדיאל, והוא כמובן לא הדוגמא היחידה לכך.

שוונשטייגר. כאן כבר שליש מהשיער אפור (רויטרס)שוונשטייגר. כאן כבר שליש מהשיער אפור (רויטרס)

מי שהיה כוכב גדול לא פחות, רוברטו באג'יו האיטלקי, אשר זכה ב-1993 בפרסי כדור הזהב וכדורגלן השנה בעולם, גם כן הציג שיער מאפיר בשלהי הקריירה, אבל הוא לא השחקן האיטלקי המפורסם ביותר לעניין זה – פברציו רבאנלי, אשר כיכב בשנות ה-90 ביובנטוס עם לא מעט שערים, היה מזוהה מאוד עם השיער האפור שלו, ואף זכה לכינוי מיוחד בשל כך "Penna Bianca", הנוצה הלבנה.

ניתן לשאול בנקודה זו האם כל הכדורגלנים והמאמנים בארץ ובעולם מקבלים את רוע הגזרה, והתשובה לכך היא כמובן שלילית. חלק לא מבוטל מהם דואג לצבוע את השיער לצבעים כהים יותר, כאשר לתופעה זו יש שני הסברים פסיכולוגיים: ראשית, אם כדורגלן/מאמן חושב שהוא נראה טוב, מדוע לשנות משהו שעבד, ושנית, יש פה כמובן את אלמנט "גבר האלפא" – השחקן/מאמן סבור שהשיער האפור משדר לאוהדיו "זיקנה", עם כל המשמעויות השליליות הנלוות לכך, והוא ממש לא מעוניין בכך.

רבאנלי. הכי מזוהה עם השיער האפור (רויטרס)רבאנלי. הכי מזוהה עם השיער האפור (רויטרס)

כפי שצוין קודם לכן, הכדורגלנים/המאמנים לא צריכים לקבל את תופעת השיער המאפיר כעובדה מוגמרת. מותג אלפסין, אשר מוכר לכם מתחום הטיפול בשיער הדליל, מציע גם פתרון מרענן לעניין זה בדמותו של "אלפסין שמפו קפאין כהה". מעבר לחיזוק סיב השערה והטיפול בשיער הדליל הוא גם מכהה את בסיס השערה, כך שמחפיפה לחפיפה השיער יהפוך לכהה יותר והגוון הטבעי יישמר.

השימוש הוא פשוט למדיי: יש להשאיר את השמפו על הקרקפת למשך של 2 עד 5 דקות לפני השטיפה, כאשר ככל שהזמן ארוך יותר, כך האפקט יהיה חזק יותר. מיותר לציין שהשמפו מיועד לבעלי שיער כהה בלבד ולא לבלונדינים, אך הם אלו כאמור שהכי "סובלים" מתופעת האפרת השיער.

אלפסין שמפו קפאין כהה (יח"צ)אלפסין שמפו קפאין כהה (יח"צ)

אגב, מי שדיבר בגלוי על צביעת שיער מאפיר הוא כוכב מנצ'סטר יונייטד וקפטן אנגליה לשעבר, ריו פרדינדד, אשר משמש בימים אלו כפרשן. האחרון התייחס לצביעת הזקן המאפיר שלו: "אני צובע אותו לפעמים, אני חושב שזה נראה טוב יותר כך".

מי שזכה בעבר עם יונייטד בשש אליפויות ובליגת האלופות הוסיף: "אני לא מתבייש בכך שאני צובע את השיער שלי, לא אכפת לי, זה נראה יותר טוב בצבע אחיד. כשזה חלק שחור וחלק אפור זה נראה כמו כלב דלמטי, אני לא אוהב את זה כך".

לסיום נציין כי גם בארץ וגם בעולם קיימים לא מעט שחקנים ומאמנים אשר מכהים את השיער שלהם כאשר הוא מתחיל להאפיר, ולמרות שהם לא מצהירים על כך, אוהדי הכדורגל יודעים בהחלט לזהות זאת. בעולם אגב, שני המאמנים הוותיקים המוערכים, פאביו קאפלו (תארים עם יובנטוס, מילאן וריאל מדריד), ואנטוניו קונטה (תארים עם יובנטוס, צ'לסי ואינטר), ידועים ככאלו אשר מכהים את שיערם.

לרכישת “אלפסין שמפו קפאין כהה” לחצו כאן

תוכן ממומן בשיתוף אלפסין

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה