מקרה חריג במהלך משחק שהתקיים היום (שלישי) בין מכבי יבנה למכבי שערים בגביע האזורים. בסרטון שהגיע לידי ONE נשמעים אוהדי מכבי יבנה מקללים את שופט המשחק אוריין סולצמן. בדקה ה-63 השופט ניגש לאזור ממנו מצולם הסרטון המדובר ומבקש ממנו להפסיק את הקללות, כשרואים בבירור כי באזור נמצאים איש אבטחה וסדרנית.

בסרטון ניתן לשמוע אוהד מכבי יבנה מקלל בקול רם: "לך, יאללה סע. לך תז***ן לך. לך תז***ן יא שר**טה, יא ה*מו. יאללה, סע. סע, סע. יא פנים ת*ת, סע". סולצמן החליט לשרוק לסיום ההתמודדות, כשברקע עוד שומעים קללות נוספות. השופט הראשי, לצד עוזריו, דניאל גולדנברג ורם תפירו, הסתגרו בחדר השופטים כעשר דקות וחזרו לכר הדשא להמשיך המשחק.

המשחק כאמור, המשיך עד לדקה ה-90 והסתיים כסדרו, למרות הקללות כלפי השופט. מכבי שעריים ניצחה 0:3 משערים של מייט אבקה ניירקו (צמד) ותום מדהלה. שעריים של רון קופרלי עלתה לשלב שמינית הגמר במסגרת גביע האזורים, שיקנה השנה כרטיס לטורניר החובבים היוקרתי של אופ"א בקיץ הקרוב.

השופט שעצר את המשחק בגלל קללות והתחרט

ממכבי יבנה נמסר: "אנחנו מוקיעים מכל וכל אירועים מסוג זה. מכבי יבנה תעשה הכל על מנת למצות את הדין עם מי שגרמו למועדון עגמת נפש לעיניי אוהדיה ואנשי המקצוע שלה. לא ניתן יד לקללות כנגד אף אחד ובוודאי שלא כנגד השופטים המגיעים לשפוט בביתנו. אירוע מכוער שיטופל במלוא חומרת הדין".

מאיגוד השופטים נמסר בתגובה: “השופט ככל הנראה יציין זאת כתקרית חריגה של התנהגות אוהדי הקבוצה. יחד עם זאת ועם כל הקושי שבדבר, השופט אמור היה להמשיך במשחק ולציין את התנהגות הקהל בדו"ח השיפוט. כרגע המקרים היחידים בגינם יש להפסיק משחק כדורגל הוא בגין פגיעה בשופט המשחק ו/או במצב שבו לא ניתן להמשיך את המשחק בשל סכנה לבריאות השחקנים כתוצאה ממזג אוויר, אירוע בטחוני וכיוצ״ב ובנוסף לפי פרוטוקול התנהלות במקרה של קריאות גזעניות. 

“על אף התנהגותם המבישה של האוהדים (אם ניתן לקרוא להם אוהדים) ולאור העובדה שאין המקרה נשוא הסרטון מהמפורטים לעיל, טוב היה עושה השופט אם היה נמנע מלהפסיק את המשחק לרבע שעה, אלא פונה לנציג הקבוצה הביתית ומבקש לטפל בקהל, ובנוסף היה מציין זאת בדו"ח השופט כתקרית חריגה. לצערנו לא פעם התנהגות הקהל כלפי השופטים היא מכוערת, אלימה ובוטה, כזו שיש להוקיע בכל פה, אך עדיין על השופט לפעול על פי ההנחיות וחוקת המשחק״.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה