מסתבר שהפועל באר שבע אוספת העונה הפסדים לא רק על כר הדשא אלא גם מחוצה לו. בורר ההתאחדות לכדורגל, עו"ד גבריאל הורביץ, דחה הערב (שני) את תביעת האלופה היוצאת נגד שחקנה לשעבר, אופיר דוידזאדה, שעמדה על סך של 2.3 מיליון שקל, כך נדע לראשונה ל-ONE. 

ב"ש תבעה המגן השמאלי של מכבי תל אביב על כך שכשחזר לישראל מהליגה הבלגית, חתם בשורות הצהובים ולא בשורותיה. האדומים טענו, כי על פי החוזה בין הצדדים אם דוידזאדה החליט לא לחזור אליהם, עליו לפצות את המועדון ב-500 אלף יורו. מדובר בתביעה תקדימית לה יכולות להיות השלכות על מקרים עתידיים וזאת כי השחקן אכן היה חתום ההסכם מול המועדון אך בסופו של דבר לא נאלץ לשלם פיצוי.

איביץ' לקראת חדרה: נצטרך להיות מפוקסים

את דוידזאדה ייצג עורך דין אייל אברמוב יחד עם עו"ד שי מלכה. הבורר אף חייב את באר שבע לשלם לדוידזאדה שכר בורר בסך 20 אלף שקל, וכן הוצאות שכר טרחה בסך של 16 אלף שקל. אברמוב הגיב להחלטה ואמר: “הבורר אמר את דברו ודחה את טענותיה של הפועל באר שבע. הצדק יצא לאור”.

הבורר כתב בין השאר בהחלטתו כי: "הגעתי לכלל דעה ומסקנה כי השחקן בחר לחזור ולשחק בשורות הקבוצה, אלא שבשל סיבות אלו ואחרות אשר לא ניתן לזקוף אותן לחובת השחקן, לא הסתייע הדבר".

עורך הדין של דוידזאדה אייל אברמוב (איציק בלניצקי)עורך הדין של דוידזאדה אייל אברמוב (איציק בלניצקי)

על כך שדוידזאדה לא הגיע למועדון נעוריו בסופו של דבר הוסיף הבורר: "התוצאה הסופית של מגעים אלה הייתה שהקבוצה אינה מוכנה לעמוד בדרישות של גנט כתנאי לשחרור השחקן ממנה אליה. הפתרון שמצאה לכך הקבוצה היה פשוט, אך בעייתי, היא פנתה אל השחקן כדי שיתגמש בתנאי שכרו, בכדי לאפשר לה את קיום העסקה לגביו עם גנט. פתרון מעין זה אינו פסול, אלא שדורש הוא את הסכמת השחקן המועבר ‘לממן’ באמצעות הפחתת תנאי שכרו, את העסקה לגביו עם גנט, וזכותו גם לסרב לכך. סכום ההפרש הגבוה בין עמדת גנט, היא הקבוצה המעבירה, לבין זו של ב”ש, היא הקבוצה הקולטת, הביא לכך שהשחקן סרב לספוג זאת, אין לבוא אליו בטרוניה על כך. בסופו של דבר, הקבוצה  המתחרה (מכבי ת"א, ג.ל) היא זו אשר עלה בידיה להגיע לכלל הסכמה עם גנט לשם שחרור השחקן אליה, אך זאת ביחס לעסקה מגוג אחר, עסקת השאלה, ולא מכירה".

עו"ד שי מלכה (מערכת ONE)עו"ד שי מלכה (מערכת ONE)

תגובת ב”ש: “אופיר הפר את התחייבותו וקיבל מהבורר פרס על כך וחבל”

מהפועל ב”ש נמסר בתגובה: “הפועל ב״ש מכבדת את החלטת הבורר, למרות שלהבנתנו ודעתנו חוזים צריך לקיים. המועדון נענה לבקשת אופיר והפחית את דמי ההעברה שלו לבלגיה כדי שאופיר יוכל להגשים את חלומו לשחק באירופה. בתמורה הסכים אופיר לחזור ולשחק בהפועל ב"ש כשיחזור לשחק בישראל או לפצות את המועדון בהתאם אם לא יעשה זאת. אופיר חזר לארץ לאחר חודשים בודדים, הפר את התחייבותו למועדון וקיבל מהבורר פרס על כך וחבל”.

אלונה ברקת (איציק קדוש)אלונה ברקת (איציק קדוש)
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה