מכבי תל אביב הכריזה היום (ראשון) על הסכם חסות לעונה הבאה מול חברת FILA האיטלקית, וכעת ONE חושף את הפרטים שהולידו להסכם החסות הגבוה ביותר בכדורגל הישראלי, זה שהוביל את הצהובים להפסיק את פס הייצור העצמאי שבו הם נקטו בשנתיים האחרונות.

ראשית, מספרים גורמים שהיו חלק מהמשא ומתן, אדריכל העסקה ומי שעמד מאחוריה הוא איש העסקים היהודי, ג'ונתן אפשטיין, נשיא FILA USA. האחרון, כך סיפרו, מבין מהו הפוטנציאל של מכבי ת"א וזה שדחף לביצוע הסכם החסות בין הצדדים, כאשר החברה תספק לצהובים את ההלבשה הרשמית שלה, חולצת משחק, וכיוב'.

פיבן: "רוצים לזכות בכל התארים"

בנוסף היה מעורב בעסקה גם נשיא FILA דרום קוריאה, שהיא כיום המוציאה לפועל של המותג והוא למעשה סוג של נשיא כללי של החברה, ג'ין יון. לפני החתימה על העסקה קדמה פגישה באיטליה בין הצדדים כאשר ראשי מכבי ת"א הגיעו לצפות במצגת מיוחדת אשר הוכנה להם ובפגישה המדוברת הוחלט על ידי ראשי מכבי כי הם הולכים עם המותג הזה ולא עם חברות אחרות אשר היו במו"מ במקביל מולם.

למכבי היה ביקוש רב וכל חברות ההלבשה רצו לעבוד איתה, אך ההזדמנות שקרצה למכבי היא בעיקר העובדה כי ישנו מגוון רחב של מוצרים ואף מבחר רב שאינו מגביל את המועדון אשר היה מייצר בשנתיים האחרונות את מה שרצה, ואיך שרצה, באופן פרטי, ועכשיו יזכה לשיתוף פעולה שיאפשר לו מרחב תמרון דומה.

פה מגיע כמובן הסעיף הלא פחות משמעותי - הכלכלי. בכל עונה תקבל מכבי ת"א כ-850 אלף דולר, תשלום בסיס, ולאורך התקופה מדובר על הכנסה של כתשעה מיליון ש"ח, מה שיעזור למכבי להתמודד אל מול הפייר פליי הפיננסי מזווית נוספת. יש לציין כי מכבי תהיה זכאית למענקים כספיים על אליפות, זכייה גביע המדינה, העפלה לשלב הבתים של הליגה האירופית ובמקרה של עלייה לליגת האלופות, יהיה מדובר בבונוס כספי שמן במיוחד.

לאחרונה חברה FILA  לבית האופנה FENDI, הנחשב כיוקרתי, וגם לו היה אינטרס לעבוד עם הצהובים. המטרה של הצדדים היא להכניס את המותג חזק לשוק הישראלי ומבחינת החברה המאמצת, הם סבורים כי דרך מכבי ת"א הם יוכלו לחדור אל השוק בצורה טובה, זאת אחרי שראו איך המוצרים בייצור עצמי של מכבי, נמכרים באופן גבוה.

ואי אפשר בלי פרט פיקנטי. הלוגו של FILA העולמי מכיל בתוכו פס אדום, אך לכבוד ההסכם מול הצהובים, על הביגוד שלה הפס האדום הוחלף בצהוב. בנוסף, מכבי ת"א תהיה קבוצת הכדורגל היחידה הנמצאת תחת הסכם חסות אל מול החברה המאמצת. אין עוד מועדון בעולם שלובש FILA. בעבר, פיורנטינה, ווסטהאם, ונבחרות איטליה וסקוטלנד היו תחת המותג.

יוסי אירני. נציג FILA בישראל (עמית מצפה)יוסי אירני. נציג FILA בישראל (עמית מצפה)