“הגיע הזמן לעשות את זה, היום זה היום שלכם, אתם צריכים לתת פה הצגה מול הקהל, תגמרו את זה כמו שצריך כי זוכרים רק את הסוף. כל מה שעשינו כל העונה – הרגעים הטובים יותר והפחות טובים, מתנקזים לרגע אחד". כך אמר קובי רפואה לשחקני הפועל תל אביב בחדר ההלבשה, רגע לפני ה-0:3 מול מכבי אחי נצרת אמש (שני), לאחריו העפילו האדומים לליגת העל לאחר עונה אחת בלבד בלאומית.

בתווך, המשחק הוכרע מהר מאוד עם צמד שערים אדיר של שחר הירש תוך שתי דקות (11 ו-13) ושער נוסף של פייסל מוליץ' הנפלא (24). הפועל ת"א התפוצצה על המגרש והרגה את המתח באצטדיון המושבה. האנרגיה המטורפת מהיציעים עשתה את שלה, גם הריח של ליגת העל. שני הכרטיסים האדומים שספגה נצרת עזרו גם הם, אבל במחצית השנייה האדומים לא הצליחו להגדיל את התוצאה על אף אין ספור הזדמנויות. כאילו שזה משנה.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
רפואה:"עשינו מה שציפו מאיתנו"

אם אחרי שער היתרון של הפועל עפולה מול הפועל ראשון לציון התקבל באדישות יחסית, השער השני הדליק את האוהדים האדומים, שגם ככה היו בעננים. גם הפסימיסטים הגדולים ביותר ואלו שהתנגדו לחגוג מאחר שליגת העל זהו מקומה הטבעי בליגת העל, קמו על הרגליים כ-10 דקות לפני סוף המשחק והוציאו לדרך את החגיגות. הפועל ת"א חזרה לליגת העל, למי שהתגעגע ולמי שלא. האוהדים והשחקנים "דווקא כן".

לאחר שחגגו על כר דשא עם השמפניות והחולצות שארגן (בסוד) מנהל הקבוצה מורדי דדון, הם גם לקחו את המיקרופון לידיים והחגיגה עם הקהל הפכה לערב קריוקי על הדשא במושבה. בחדר ההלבשה, הם המשיכו לשיר ולרקוד, העיפו את פלחי האבטיח באוויר והשפריצו מים לכל עבר.

קובי רפואה חוגג (איתי כהן)

רפואה, שתכנן לומר כמה מילים לשחקנים לאחר המשחק, "ויתר" על הרעיון לאחר ש"הושתק" על חניכיו, כשהחל לדבר ומיד ספג מטר של מים. גם איציק ניסנוב ספג, הבעלים של הפועל ת"א רקד וחגג עם השחקנים, מאיר תושב נכח גם הוא ולאחר מכן השחקנים יצאו למשחק הכדורסל של הפועל ת"א, שניצחה את בני הרצליה 78:91 והשלימה יום מושלם למועדון האדום.

"זאת הייתה עונה שעדיף אולי לשכוח, אבל אין לנו במה להתבייש, גם אנחנו לא חוגגים בטירוף", אמרו במתחם חודורוב. "הקבוצה הייתה הרבה יותר חזקה ודינמית מכולן, ביחס לליגה הזאת זה הספיק, מינואר ראינו שהקבוצה היא מעל הליגה, כבר לא הייתה תחרות. מגיע לשחקנים את כל הקרדיט, הם עשו חצי עונה מדהימה, נתנו הצגה גם אתמול".

שחקני הפועל תל אביב חוגגים (איתי כהן)

לאחר המשחק, רפואה "הורשה" לדבר ללא הפרעות, כאשר התראיין והודה לצוות שעובד איתו בוולפסון: לעופר דורון מאמן הכושר שהיה יד ימינו והחליף אותו על הקווים, גיא נחשון מאמן השוערים, דדון המנהל וארז נעמן הדובר. בתוך כך, הקבוצה יצאה לשלושה ימי חופשה ותשוב לאימונים ביום שישי לאחר יום העצמאות.

"עברנו יותר מדי דברים בשנה האחרונה, אני שמח שסוף סוף חזרנו לליגת העל וסיימנו עם הליגה הלאומית, אני פחות התחברתי, שמחתי לסיים עם זה", אמר אוראל דגני. "הקלה, שמחה, הכל ביחד. זה נגמר. בסוף העונה שעברה היינו מפורקים ואפשר להגיד שבנינו את עצמנו, התחברנו. ברור שהמצב הכלכלי יותר טוב מהעונה שעברה. אין לי תואר בהפועל, זה מיני-תואר. בואו נחגוג את זה. לא נראה לי שאנחנו הולכים על אליפות בעונה הבאה, אבל אנחנו צריכים להיות למעלה. מקווה שנעשה חיזוק טוב".

שחקני הפועל תל אביב חוגגים (איתי כהן)

"אתם מתארים לעצמכם איזה כיף, אנחנו מחכים לזה שנה שלמה, מהרגע שירדנו ליגה, כיף אדיר", אמר שחר הירש. "דווקא היה לחץ, הייתה תכונה טובה ובכל העונה לא הייתה הרגשה כזאת, חוץ מהמשחק מול מכבי חיפה בגביע המדינה. ברחוב, אצל האוהדים, ברשתות החברתיות. 7,000-8,000 אוהדים, הגוף בוער. הייתה לי התלבטות קשה בקיץ אם להישאר, אבל הרצון שלי להעלות את הפועל בחזרה לליגת העל ניצח את הכל. ניצח את המחשבה, את ההיגיון, את הכל. דברים לא הלכו טוב בסיבוב הראשון, אבל תמיד דיברנו שיש פוטנציאל אדיר לקבוצה. היינו צריכים כאפה כדי להבין שדברים לא יבואו בקלות. היינו צריכים להתאמץ יותר. המזל שלנו, שגם כשלא היינו טובים הבאנו נקודות. עם כל הדיבורים, עשינו יותר נקודות מאשר מכבי נתניה וגם הפרש שערים לא פחות טוב. התפוצצנו בחודשים האחרונים, עלינו בסטייל והפועל הייתה צריכה את זה.

הרגע ששינה את העונה: "הניצחון בכפ"ס עם אפס כדורגל ואפס יכולת, הרגשתי שם שיש פה משהו. כל המשחק הזה צעקתי שאנחנו לא צריכים לשחק כדורגל. אפשר לשחק מגעיל ולנצח מגול בדקה הראשונה, לא שום דבר חוץ מזה. אחרי זה כבר איזשהו מומנטום. בשלושת החודשים האחרונים כבר התחלתי להרגיש עוצמות".

אמיר עגייב חוגג (איתי כהן)

בנוסף לאדומים, גם עידו אקסברד, שהחל את העונה בהפועל ת"א וכבש שלושה שערי ליגה עד חודש ינואר, דיבר בסיום המשחק: "אם אני מרגיש חלק מהעלייה? הייתי פה חצי שנה. מגיע להם כל הכבוד, הם אמנם לא הרשימו רוב העונה אבל עשו את העבודה. עם פער כזה אי אפשר להגיד שום דבר אחר חוץ מכל הכבוד. היו דברים בינואר שאף אחד לא הוציא ולא דיברתי על זה, זו הייתה בחירה שלי לעזוב, זה לא הזמן לדבר על זה. כל הקריירה שלי אני מאמין בעצמי ולוקח החלטות נכונות, הייתי יכול להישאר עוד חצי עונה ולרשום לעצמי עוד עלייה. כן שיחקת, לא שיחקת, זה פחות מעניין. בשביל עוד עלייה שתהיה רשומה לי וגם לא אהיה שלם איתה, אז אין טעם. אף אחד מהפועל ת"א לא אמר לי לחפש קבוצה. המשפחה שלי אוהדת הפועל כל החיים, שמח בשבילם? יש לי את הצרות שלי באחי נצרת.

"אני לא בורח מזה, הפועל ת"א עשתה חיזוק בינואר שמתאים לקבוצה. לא מסתכל על מי יותר או פחות טוב ממני, אם הייתי טוב או לא. החיזוק התאים לסגנון המשחק, זה לא שהפועל שטפה את המגרש העונה. הפועל עלתה, אבל זו עליית ליגה כמו של מכבי נתניה. כאיש כדורגל אני אומר שהפועל הייתה יכולה לעלות ליגה יותר בסטייל. הקבוצה הזאת בחרה בתחילת העונה שצריך לעלות ליגה ולא משנה איך. באו שחקנים ועשו את שלהם, אני באתי לאחי נצרת ואת שלי עשיתי. השינוי הזה עשה טוב לשני הצדדים. לא התבאסתי".