הוועדה המקצועית של ההתאחדות לכדורגל לבחירת מנהל טכני ומאמן לנבחרת ישראל התכנסה היום (ראשון) לראשונה בבית הנבחרות בשפיים. בפגישה נכח גם מנכ”ל ההתאחדות, רתם קמר.

חברי הוועדה בראשות היו”ר אלי אוחנה, דרור קשטן, עו”ד מורן מאירי, דודו אוואט שהגיע אתמול במיוחד לישראל, וד”ר איציק בן מלך, הדגישו כי איוש בעלי התפקידים המקצועיים, מנהל טכני ומאמן, הוא המטרה המרכזית כדי שנבחרת ישראל תוכל להתכונן למשחקיה הרשמיים במוקדמות ליגת האומות.
 
בהודעה ההתאחדות נכתב: “חברי הפורום הבהירו כי מאחר שהם רואים חשיבות עליונה במינוי מנהל טכני לנבחרת ישראל ובהמשך בחירת מאמן, אין הצדקה מקצועית לצאת למחנה האימונים לחו"ל ולקיים משחקי אימון שם כל עוד לא מונו בעלי תפקידים קבועים כאמור. בנסיבות אלה ולאור הרצון לקיים תהליך מעמיק של חיפוש בעלי תפקידים, צפויה נבחרת ישראל לקיים מחנה אימונים בארץ לקראת המפגש הצפוי מול ארגנטינה ב-9 ביוני”.

כפי שפורסם ב-ONE, גורמים בכירים בכדורגל הישראלי פנו לגרנט בעניין עוד לפני הקמת הפורום המקצועי בשבוע שעבר. גרנט עדיין לא קיבל החלטה עם עצמו, האם הוא אכן רוצה לחזור לאמן בכדורגל הישראלי, כאשר זה תלוי גם מבחינתו לפי גורמים בכדורגל האם אכן מתכננים בהתאחדות שזה יהיה תפקיד רציני עם אפשרויות לשנות דברים.

אברהם גרנט. לא קיבל החלטה (רדאד ג'בארה)

מי שלוטש עיניו לתפקיד הוא אלי גוטמן, שהיה חבר בוועדה לשינוי פני הנבחרת שהגישה לא מכבר את מסקנותיה ליו”ר ההתאחדות היוצא עופר עיני. היו מי שאמרו שחלק מדרישות התפקיד כפי שהוצעו ע”י אותו וועדה נועדו להכשיר לגוטמן את המסלול לתפקיד זה למרות שהוא חסר ניסיון מלבד תקופה קצרה בהפועל תל אביב, שלא הייתה מוצלחת במיוחד.

בזמנו, גורם בכיר בהתאחדות לכדורגל אמר לחברי הוועדה כי אף אחד ממי שיושב בוועדה לא יוכל לאחר מכן לשמש בתפקיד מקצועי. בוועדה ישבו בין השאר אלי אוחנה, חיים רביבו, ד”ר איציק בן מלך וגוטמן.