במכבי חיפה מצפים להגעתם להתרשמות של מספר זרים נוספים בארץ שאמורים להצטרף בעונה הבאה. המטרה העיקרית היא לצרף קשר אחורי, קשר נוסף במרכז או קשר בקו שמאל, כמו גם חלוץ מטרה. החלוץ ההולנדי, מיכיאל קראמר, המשחק בספרטה רוטרדם, כבר המריא חזרה לארצו אחרי שהגיע להתרשמות של שלושה ימים בארץ. ההולנדי אמור להחזיר את תשובותו להצעה שקיבל לשנתיים הקרובות, כאשר במקביל, בחיפה בוחנים עוד מספר מועמדים.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
רוטן: הגבנו טוב במחצית השניה

לפי שעה, נראה ששלושה זרים ימשיכו בקבוצה. מדובר באטיין ריינן, אליסון דוס סנטוס וארנסט מבוקה. חיפה החליטה לרדת בשלב זה מצירופם של דור מלול ומאור קנדיל. הטענה המרכזית היא שמבוקה לא פחות טוב מהשניים וניתן לצפות שגם יהיה עדיף עליהם. במצב העניינים הנוכחי, הזרים שמועמדים לעזוב אבל מחזיקים בחוזים גבוהים במיוחד הם סטפנוס אתנסיאדיס, גיאורגי קוסטדינוב וקאיו. מדובר בבעיה בעיקר עם קלאוס וקאיו, שמחזיקים בחוזים גדולים במיוחד, ויהיה קשה למצוא קבוצות שיסכימו לקלוט אותם.

ארנסט מבוקה (עמרי שטיין)

אם שואלים את אתנסיאדיס, הוא לא מתכוון ללכת לשום מקום ובפוסט שהעלה לאינסטגרם כתב: “זו הפעם הראשונה שהייתי רחוק מיוון ושהייתי רחוק מפאוק. זה לא היה קל, אבל מכבי חיפה נתנה לי את השינוי כאתגר חדש. בשנה הבאה אני אעבוד קשה יותר כדי להביא את מכבי חיפה לטופ. זו הבטחה לכל החברים שלי בחיפה, נתראה בקרוב, יאללה!”.

בכל מקרה, כל שחקני הסגל שחתומים הוזמנו לפתיחת האימונים ב-24 ליולי. בגזרת השחקנים הישראלים היחיד שכרגע עזב הוא עומר דמארי, שכרטיס השחקן שלו חוזר לרד בול לייצפיג. בחיפה לא רוצים קו הגנה של ארבעה זרים ולכן ינסו לצרף מגן שמאלי ישראלי. אעיד חבשי, שקיבל זימון לתחילת העונה, מצפה להיות פקטור משמעותי, אחרת לא ימשיך. חבשי יפתח את האימונים ותוך כדי תנועה יחליט על עתידו. הבלם האיסלנדי הולמר איולפסון נמכר ב-500 אלף יורו ללבסקי סופיה אליה היה מושאל. חיפה תקבל 30 אחוזים על מכירה עתידית ומי שדאג לכך היה המנכ”ל, אסף בן דב.