אחרי פגרה קצרה בת שלושה שבועות, הפועל באר שבע כבר החלה את עונת 2018/19. בשל השינוי בשיטת מוקדמות ליגת האלופות, האלופה תחל את הקמפיין האירופי כבר בסיבוב הראשון ולכן פתיחת האימונים יצאה לדרך מוקדם מהרגיל. בשבוע הבא, הקבוצה תדע מי תהיה יריבתה בסיבוב הראשון כשהמשחק הראשון (בבית או בחוץ) יתקיים ב-10 או ה-11 ביולי ועד אז חניכיו של ברק בכר יצטרכו להגיע מוכנים לקראת המסע החדש אל עבר חלום ליגת האלופות. 

באימון הפתיחה, שהיה סגור לקהל הרחב, נכחו כ-28 שחקנים הכוללים מספר שחקנים שחזרו מהשאלה כמו וובה בראון, נועם גמון, עמראן אלקרינאווי, עמית ביטון ושלושה שחקנים שסיימו גיל נוער ועלו לקבוצה הבוגרת. הפרצופים החדשים באימון היו שמואל שיימן וחן עזרא שהצטרפו בחלון הנוכחי ונראה שכבר החלו להשתלב בחדר ההלבשה של ברק בכר. שיר צדק, שעבר שנה קשה בעקבות פרשת החומר האסור, יפתח יחד עם חבריו את העונה החדשה כשעונשו ייפוג באופן רשמי בשבוע הבא.

חן עזרא, שמואל שיימן ודור אלו (מרטין גוטדאמק)

אגב, צדק בילה את רוב הזמן בפגרה באימוני כושר אישיים כדי להדביק כמה שיותר את הפער המקצועי שנפער בעקבות השעייתו. מי שנעדרו מהאימון הראשון של העונה אלו שחקני הנבחרת שיצטרפו לאימונים בסוף השבוע הבא, ג'ון אוגו שנמצא עם נבחרת ניגריה ומיכאל אוחנה שעובר שיקום בלונדון אחרי הניתוח לשחזור הרצועה הצולבת הקדמית.

חן עזרא ושמואל שיימן (מרטין גוטדאמק)

איסאק קואנקה ומיהאי קורהוט שלא נמצאים בתוכניות של ברק בכר לעונה הבאה, לקחו חלק באימון כמו כן תומאש פקהארט. בבאר שבע הבהירו לקואנקה וקורהוט שעליהם לחפש יעד אחר ומנסים להגיע עמם להסדר. למרות זאת, נכון לעכשיו הצדדים נמצאים במבוי סתום דבר שפוגע משמעותית במירוץ החימוש של האלופה לקראת פתיחת מוקדמות ליגת האלופות. 

שמואל שיימן (מרטין גוטדאמק)

לגבי פקהארט, שמוערך מאוד על ידי המאמן ברק בכר, יש רצון מבחינתו לחזור לליגה היוונית והוא מנסה באמצעות נציגיו למצוא קבוצה שתקלוט אותו. פאניוניוס התעניינה בשירותיו, אך היא מתקשה לעמוד בעלויות הכלכליות שלו. נוסף על כך לפי דיווחים ביוון, פקהארט הוצע לפאוק סלוניקי, אולם מועדון הפאר היווני סירב בנימוס בטענה שהם מחכים לתשובות ממספר חלוצים בכירים יותר. 

אליניב ברדה וברק בכר (מרטין גוטדאמק)

בנושא אחר, התזונאית רקפת מיכאלי סיימה את דרכה במועדון. אריאלי, היתה אחת הדמויות המעורבות בפרשת החומר האסור שנמצא בגופו של הבלם שיר צדק. מהמועדון נמסר: "לאחר עשייה ארוכה ומשמעותית בהפועל ב״ש הודיעה לנו רקפת כי היא מעוניינת לעבור לקבוצת כדורגל אחרת. אנו מודים לרקפת על פועלה במועדון".

הגרפיטי של אוהדי הפועל ב"ש (איציק כלפי)