תוכנית הספורט של ישראל בשיתוף ONE משודרת בכל ערב מ-18:00 עד 20:00. את תוכנית הספורט ניתן לשמוע ברדיו תל אביב (102FM), רדיו חיפה (99.5FM ו-107.5FM), רדיו ירושלים (101FM), רדיו דרום (97FM ו-95.8FM), וגם באשקלון ובאשדוד ב-101.5FM. בנוסף לכל שלל התחנות המכובדות, התוכנית משודרת גם כאן באתר.

קטש: “הפועל ירושלים תעמיד קבוצה חזקה גם בעונה הבאה”

שוחחנו עם עודד קטש, מאמן הפועל ירושלים ודובר הקבוצה, דייויד בסן, על ההודעה הדרמטית של אורי אלון, בעלי הקבוצה, על כך שהוא עוזב.

עודד, תגובתך הראשונה להחלטה של אורי. אתה מופתע?
”לא לגמרי. זה היה מעט באוויר, לא באמת ידענו שזה הולך לקרות. קודם כל אנחנו רוצים להגיד תודה לאורי על התרומה האדירה שלו. הוא גם תרם מהכסף והאהבה שלו וגם הפך את המועדון למשהו מיוחד”.

לא תבקשו ממנו להישאר?
”האהבה שלו לקבוצה גדולה וברורה וההחלטה שלו לא הייתה קלה”.

אורי אלון וצלחת האליפות (איציק בלניצקי)

זה סופי?
”אני בטוח שהוא חשב על זה הרבה, אי אפשר לדעת מה יהיה בהמשך”.

מי ישלם? מי יממן את העסק?
”אני בטוח שהוא יידאג שהעזיבה שלו לא תפגע בקבוצה. אני לא כל כך מודאג, אולי התקציב לא יהיה גדול כמו עם אורי, אבל אייל חומסקי יקח את הדברים לניהולו. יש אנשים שיעזרו לקבוצה להישאר חזקה”.

מה הסיבות לעזיבה?
”אני כן מעט מופתע, זה לא היה ודאי שזה יקרה. החוסר יכולת שלו להגיע לארץ לעיתים קרובות לפי דעתי השפיעו על ההחלטה”

יוגב אוחיון. יהיה חלק מהסגל גם בעונה הבאה (אורן בן חקון)

למי מהשחקנים יש חוזה ארוך טווח?
”יוגב אוחיון, בר טימור וליאור אליהו הם השחקנים עם חוזה לעונה הבאה, כל השאר סיימו חוזה. אנחנו נצטרך לחכות ולראות מה יהיה בשנה הבאה. התקציב שלנו עדיין יהיה גדול ונוכל להתמודד בשתי מסגרות תוך עמידה ביעדים”.

מה גרם להפסד אתמול?
”שלושה רבעים לא היינו בעניינים, עשינו רבע רביעי גדול עם הגנה אדירה והצלחנו להפוך את המשחק. בסוף הדברים הקטנים הכריעו את המשחק. הגענו קרוב וזה מה שהופך את זה לכואב”.

הצלחת בקבוצה העונה?
”אני מאוד גאה בדרך ובמערכת של הפועל ירושלים. עברנו עונה מאוד קשה, גם ברמה המנטלית וגם ברמה הבריאותית, עם המון פציעות ואני מאוד גאה בנו שהגענו לפיינל פור ואפילו הגענו כפייבוריטים למשחק נגד חולון”.

עודד קטש (אורן בן חקון)

אתה נשאר?
”כן. יש לי חוזה לעונה הבאה”.

דייויד, תספר לנו על מה קורה בקבוצה אחרי ההחלטה של אורי.
”אני חושב שמה שאורי הביא להפועל ירושלים זה דומיננטיות בליגה, משהו שאף אחד לא צפה אותה. הוא הביא דפוסי ניהול, חזון ומחשבה קדימה. הפועל היום מתנהלת כמו עסק לכל דבר. היינו רוצים שהוא ימשיך, אבל ההתפתחות הכלכלית של החברה שלו והאי יכולת שלו לתת את כל כולו לקבוצה גרמו לו להחליט את ההחלטה. מבחינת התקציב עדיין נהיה מספר 2 בליגה, נעמיד קבוצות תחרותיות שילחמו על התארים”.

מה הסיבת עזיבה?
”הוא מאמין שכדי לנהל אתה צריך להיות כל כולך בקבוצה וברגע שהוא לא מרגיש שהוא יכול לתת את הכל למען המועדון, כמו בשנים הקודמות, אז הוא מעדיף לתת את המושכות לאנשים אחרים. גם כשאורי היה בניו יורק הרגשנו שהוא איתנו כל הזמן, עכשיו הוא מרגיש שזה כבר לא המצב”.

ליאור אליהו ואייל חומסקי (אורן בן חקון)

מי הבעלים ממחר?
”אייל חומסקי הוא הבעלים. אורי אלון לא יתמוך יותר בקבוצה, אולי תהיה תקופת מעבר, אבל בטווח הארוך הוא לא יתמוך כלכלית. אנחנו יודעים היום להעמיד קבוצה חזקה גם במדיניות תקציבית שמבוססת על הכנסות ומשקיעים. תמיד היו עוד אנשים שעזרו לקבוצה וחומסקי לוקח את הניהול של המועדון”.

כמה נושא היורוליג השפיע?
”אני חושב שיש לזה משקל, אבל זה לא הדבר העיקרי. העיסוק שלו בניהול החברה שלו לא נותן לו זמן לדברים אחרים”.

גלדסטון: “רצינו לתת הטבה למי שמביע אמון במערכת”

רועי גלדסטון, סמנכ”ל התקשורת של מכבי תל אביב, דיבר איתנו על שערוריית הכרטיסים לפני גמר הפיינל פור נגד הפועל חולון, שבה המועדון הצהוב נתן קדימות לאוהדים שיחדשו את המנויים שלהם לשנה הבאה. 

שמעון מזרחי, דייויד פדרמן (איציק בלניצקי)

מה תגובת המועדון לבלאגן של הכרטיסים?
”למכבי יש מעל ל-9,000 מנויים וקיבלנו רק 4,300 כרטיסים לגמר. היינו רוצים ששיטת הפיינל פור לא תהיה קיימת יותר וכל משחק בית בהיכל יהיה מלא ב-11,000 אוהדים. אמרנו מי שמחזיק במנוי ויחדש אותו לקראת העונה הבאה, יקבל קדימות עד מחר בבוקר. העמידו אותנו במצב בלתי אפשרי, אז החלטנו לתת הטבה למי שאומר אני עם מכבי באש ובמים ויחדש את המנוי”.

זה גורם לכם למערכת יחסים לא טובה עם האוהדים.
“אני חושב שבסופו של דבר, מישהו תמיד לא יהיה מרוצה. מי שמעכשיו מביע אמון במערכת מקבל הטבה”.

דיין: “אני לא רואה את בית”ר ירושלים מצליחה העונה”

שחקן העבר, מישל דיין, התייחס לכאוס האדיר בבית”ר ירושלים שפתחה את האימונים שלה עם המאמן החדש, גיא לוזון.

גיא לוזון (אורן בן חקון)

לאן בית”ר ירושלים הולכת?
”אני לא רואה את בית”ר מצליחה. הלכו שחקנים טובים והמחליפים לא מספיקים. אני לא בטוח שסילבסטרה לא יתעורר וירצה לעזוב גם בקרוב. זה המבחן של הקהל, אם אם רוצים לראות קבוצה אחרת, הם צריכים ללכת לקנות מנויים ולעזור לקבוצה”.

איך גיא לוזון יסתדר? הוא ידע שזה מה שמצפה לו?
“כן. אם במצב של בית”ר יש מישהו שיכול להצליח, זה רק גיא לוזון. המצב של בית”ר באמת עצוב, ראש העיר כבר לא נמצא שם, הראש שלו במקום אחר. גם מבחינת אנשי עסקים, אף אחד לא רץ לתרום ולעזור לקבוצה”.