נראה שבעיריית עכו הולכים ראש בראש מול חלק מאנשי העמותה של הפועל עכו שעובדים בצוותא מול דניאל סטנצ’ו, שמחזיק בזכויות על הקבוצה, והיום העירייה הגישה למוסד לבוררות של ההתאחדות לכדורגל תביעה כספית בסך שני מיליון ש"ח נגד דניאל סטנצ'ו בגין הפרת ההסכם שנחתם עימו.

מדובר בתביעה שאמורה להכריע בסופו של תהליך לאן פני המועדון בשנה הקרובה. כזכור, העירייה גורסת שסטנצ’ו הפר את הסכם הרכישה וצריך יחד עם העמותה לשחרר את הקבוצה בזמן שסטנצ’ו טוען שעמד בהסכם.

כתב התביעה

בעכו יש עוד לא מעט פרשיות שעולות ונבדקות בימים האחרונים. כרגע הקבוצה בקיפאון מוחלט ולא יכולה לשלם לספקים וגם לא לשחקנים. מעבר לכך מי שיושבים על הגדר הם שני השחקנים הבולטים של הקבוצה, גבי קניקובסקי ובן אז'ובל, שמחוזרים ע"י מכבי נתניה והפועל ב"ש. 

סטאנצ’ו אמר בתגובה: “אני שמח שהעניין הזה מגיע לבית המשפט ולמוסד לבוררות. כמו לא מעט רומנים, אני מעריץ של ישראל עוד מהימים שהייתי עיתונאי צעיר ברומניה ואני מאמין בצדק ובחוק הישראלי. אין לי ספק שבסופו של דבר הפועל עכו תעבור לידי לצמיתות. הגעתי לעכו כדי להישאר! כבר הנחתי את מנכ”ל המועדון להתחיל בהליך של העברת הזכויות מול ההתאחדות המנהלת והבקרה. אני מתכוון לצרף אליי שותף צרפתי, שאיתו נפגשתי בחודשיים האחרונים מספר פעמים, וזאת כדי להגדיל את התקציב ואת ההשקעה במועדון בלמעלה מ-4 מליון שקלים. אני בטוח שיחד עם הסגל הנהדר שלנו מעונה שעברה אנחנו נחזיר את הקבוצה למקום הראוי לה וזה ליגת העל. ביום שישי אני מתכוון למנות מאמן בכיר איתו כבר הגעתי לסיכום הבוקר”. 

על העירייה: “יש לי הרבה מה לומר על מסכת השקרים שמנהלת עיריית עכו נגדי כדי לגזול ממני את הקבוצה, זאת אחרי נדוניה של חובות וגירעונות שהם הסתירו ממני לפני חתימת החוזה. נדהמתי לגלות שהעירייה מאיימת על כל עובדי המועדון וגם על לא מעט מתושבי העיר פן יעזרו לי ולצוות שלי בתפקודה השוטף של הקבוצה. האכזבה שלי מראש העיר היא גדולה. יש לי עוד הרבה מה לחדש ומה להגיד, אבל בהמלצת עורכי הדין שלי אני אעשה זאת בבית המשפט. אני מתכוון להגיש בימים הקרובים תביעה נגד הפרת הסכם בוטה מצד העיריה שגרמה לכאוס כלכלי במועדון בחודש האחרון”.