אחרי שמכבי תל אביב הגיעה להבנות עם גוף הפיקוח הפיננסי על המועדונים של אופ"א, במועדון מתכוננים למציאות החדשה מצד אחד, אבל יחד עם זאת ולמרות ההגבלות והסנקציות, מבטיח המנכ”ל בן מנספורד גם היום (חמישי) כי הצהובים ימשיכו להעמיד את התקציב הגבוה בליגה.

אופ”א, ערכה למעשה בדיקה לגבי עונות 2014-2017 של הצהובים ובעקבותיה הוחלט שהקבוצה תוכל לרכוש שחקנים באותו סכום שבו תניב הכנסות ממכירות השחקנים שלה בשלוש העונות הקרובות. הגירעון של מכבי עמד על 2.5 מיליון יורו, סכום זעיר לעומת קבוצות אחרות שנבדקו וקיבלו קנסות של 6 מיליון יורו. מי שכנראה לא נבהל יתר על המידה מההגבלות החדשות הוא הבעלים מיץ’ גולדהאר, שמודע לעובדה כי כדורגל הוא לא עסק מכניס, כך נטען במועדון.

בן מנספורד (נעם מורנו)

״עשינו טעויות ועברנו על החוקים, אנחנו מבינים את זה וממשיכים הלאה”, אמר המנכ”ל מנספורד והוסיף: “אני לא אשים את האצבע על הדברים שמהם נגרם הדבר הזה, המציאות היא כזאת ועכשיו אנחנו צריכים לוודא שזה לא יקרה שוב. זה קרה כששיחקנו באירופה ונכון, מדובר פה בכסף גדול והתוכנית היא עכשיו לקבל את הדברים, לעבור את שלוש השנים האלו ולחזור לעצמנו״.

ומה בנוגע להשפעות של החלטת אופ”א על המוטיבציה של מיץ’ גולדהאר? המנכ”ל לא נשמע מודאג ואמר: “״אנחנו רוצים להמשיך להוות תחרות על כל השחקנים הטובים ונעשה זאת לפי הכללים. אנחנו לא מרגישים מאוכזבים שלא הצלחנו בשנים האחרונות למרות שעברנו על החוקים ולמרות הסנקציות, אנחנו רוצים להיות עכשיו תחרותיים ואנחנו נהיה כאלה, נהיה טובים יותר וגם נזכה בתארים. אנשים כמו מיץ׳ וכמו יעקב שחר לא צריכים את קבוצת הכדורגל שלהם כדי להרוויח כסף. הוא החליט לקנות את מכבי כדי לבנות פה משהו, להעצים אותה והקבוצה הזאת חשובה לו. הוא היה פה לפני סוף העונה והיה גם מעודכן בפרטים עוד קודם. לאוהדים אין מה לדאוג, הוא מחויב מאוד למועדון, הוא איש עסקים שיודע איך הדברים הולכים ולוקח את מכבי כעסק לכל דבר״.

גולדהאר צופה באימון מכבי (האתר הרשמי של מכבי תל אביב) (מערכת ONE)

עתידו של ניק בלקמן: ״המשכורת של ניק היא עצומה וזה לא אפשרי, כשהוא הגיע לדרבי קאונטי הוא היה אחד מהכובשים המצטיינים בצ׳מפיונשיפ ולכן יש לו חוזה כזה. הדיל שעשינו עם דרבי על ניק, היה עסקה טוב מאוד לדעתי. נכון לרגע זה, הוא שחקן של דרבי קאונטי וצריך לכבד את העובדה הזאת, אני חייב להיות כנה ולהגיד שהמאמן החדש שלהם צריך עוד לראות אותו ואנחנו נמשיך להיות בקשר עם דרבי ועם ניק בגלל שלדעתי הוא שחקן יהודי טוב שנרצה לראות אצלנו״.

ניק בלקמן מאוכזב לאחר החמצה (נעם מורנו)

מצבו של אלי דסה מול המועדון: ״אלי שחקן מצוין, הוא המגן הימני הטוב ביותר בישראל לדעתי. אני רוצה לראות אותו משחק במכבי ככל שנוכל להשאירו, אבל אלי מסיים את החוזה שלו בקרוב ומה שמדובר בינינו, יישאר בינינו ולא אגיד אם יש עליו הצעה או לא מתוך כבוד אליו. אני אוהב אותו, הוא בחור טוב״.

מאמצי החיזוק והאפשרות שיאבדו שחקנים דוגמת קיארטנסון וראיקוביץ’: “האם אנחנו מחפשים שוער או חלוץ? אנחנו תמיד מחפשים וחושבים על דרכים כדי להיות מוכנים לכל סיטואציה בה נצטרך לאבד שחקן כזה או אחר. יש לנו בסגל את אחד השוערים הכי טובים לגילו, חביב אוחיון, אז אני לא מודאג. אני יודע שאריאל הרוש הוא השוער הטוב ביותר בקפריסין ושוער נבחרת ישראל אבל בכך מסתכם מה שאני יודע עליו. למצוא מישהו שימלא את מקומו של וידאר זה לא פשוט הוא תרם הרבה שערים לקבוצה במהלך השנתיים שלו פה. אם וידאר פה אז וידאר יהיה פה כי זה לטובת מכבי״.

וידאר קיארטנסון (רדאד ג'בארה)

ההכנות לעונה הבאה עם ולדימיר איביץ’: “אנחנו נצא למחנה אימונים לאחר הסלקציה שתעשה על ידי ולדימיר. אני חושב שהבאת איתי שכטר הייתה החלטה נכונה, אני אוהב את השחקן הזה. אנחנו יכולים ללכת עם מה שיש לנו. אם נביא שחקנים זה כדי להשתפר ולהתחזק. לא נביא שחקנים שדומים למה שיש לנו כבר״.

מצבו הרפואי של כריסטיאן באטוקיו: ״באטוקיו ביקש לעשות את הניתוח במקום מוכר וקרוב לאנשים שקרובים אליו. הוא צריך תמיכה וגם לקבל טיפול בשפה שהוא מכיר ומבין הכי טוב. אני מאמין שיקח לו לפחות תשעה חודשים כדי לחזור לשחק טוב״.

ההחלטה להעביר את אובארוב למחלקת הנוער: ״שורה הוא אגדה אמיתית במכבי תל אביב וכשהייתי צריך להגיד לו שהוא צריך להזיז אותו מהתפקיד שלו בבוגרים אחרי 18 שנים, הרגשתי לא נעים בסיטואציה. אני שמח שהוא לקח את התפקיד הזה של פיתוח שוערי דור העתיד וכל עוד שורה ירצה להישאר במועדון, הוא יהיה במכבי תל אביב״.

שורה אובארוב (איציק בלניצקי)

על האפשרות להחתים את עידן ורד: ״ראיתי את השחקן פעם ראשונה בעונה שעברה כמו את רוב השחקנים הישראלי, אני לא יודע מה המחיר שגובים עליו אז לא יודע להגיד אם הוא פייר או לא. אני מעודכן מהתקשורת על התעניינות בו, לא יודע מה קורה במשרדים של יענקל’ה בנוגע לזה ויש לו סוכן טוב בשם אבי נמני שעובד קשה ואז הוא ידע לענות על עתידו של ורד״.
על שחרורו של טל בן חיים: ״ההחלטה לגבי טל הייתה החלטה של המועדון ולא אכנס לזה. יש לי כבוד אליו, הוא סיים את העונה ועשה עבודה טובה ככדורגלן וכאדם. זאת החלטה שהייתה צריכה להיעשות ואני מאחל לו את כל ההצלחה שבעולם, אני מאמין שהוא ימשיך להתעסק בכדורגל גם בעתיד הרחוק אז עוד נראה אותו. אם הוא רצה להגיב על מה שקרה זאת זכותו, אני לא נכנס לזה, הוא כדורגלן מדהים עם עבר מפואר ואני מאחל לו את כל הטוב שבעולם. ברק יצחקי? הוא ראוי לתפקיד שקיבל, עשינו החלטות ואנחנו עומדים מאחורי זה. אם טל ירצה לפרוש? אני לא נכנס לשאלות של אם, קיבלנו את ההחלטות שלנו וזהו״.

טל בן חיים מאוכזב (נעם מורנו)

על כניסתו של ברק יצחקי לצוות המקצועי: ״אנחנו מאמינים בעבודה של ברק וביכולות שלו, אנחנו עובדים בשיתוף פעולה. אני פה בשביל לעשות טוב למכבי וכמוני כל המערכת שעובדת כל הזמן כדי לעשות אותה טובה ומוצלחת יותר״.

ברק יצחקי מודה לקהל (נעם מורנו)

בניית אצטדיון חדש: ״מיץ׳ תמיד מחפש הזדמנויות למציאת מקום טוב לבניית אצטדיון שיהיה מיועד למכבי, אלה דברים שלוקחים זמן וזה לא קל בכלל. כמובן שאנחנו תמיד בודקים מה מצבו של בלומפילד ומדברים עם מי שאחראי על הדברים האלה בתל אביב אבל ברגע שתהיה התפתחות בנושא, אתם תדעו על כך״.

אצטדיון בלומפילד (רדאד ג'בארה)

סמנכ”ל הכספים של המועדון הצהוב, תומר שמואל התייחס גם הוא לסיטואציה הכלכלית:  ״תפקידו של סמנכ״ל הכספים הוא לדווח על התוצאות הכספיות כמו שמשתקפות מהתנהלות של הקבוצה, להתריע מראש מה עלולות להיות ההשלכות וההחלטות מתקבלות על ידי הנהלת הקבוצה. מה שקרה זה שלפעמים אתה עושה הערכות מסוימות לגבי הכנסות ולא תמיד ההערכות שלך מתממשות. אני מניח שעדיין התקציב שלנו יהיה מכובד, לא יודע מה התקציב של קבוצות אחרות אבל מאמין שעדיין התקציב של מכבי תל אביב העונה יהיה הגבוה ביותר בליגה. כל הסנקציות לא יהיו תירוץ לתחרות על האליפות״.