שחקן העבר, חיים רביבו, קיבל בימים האחרונים פניות רבות ממרכז מכבי והפועל לרוץ לתפקיד יו”ר ההתאחדות לכדורגל ולקחת על עצמו את מוסד ההתאחדות ולנהל אותו כמו שרביבו יודע, ובמיוחד לאור מעורבותו המקצועית והאישית בקדנציה האחרונה של עופר עיני.

למערכת ONE נודע שמרכז מכבי תומך באופן מלא ברביבו ואף נפגשו עמו והציעו לו לקיים שיחות נוספות עם מרכז הפועל, שם בכירים ביקשו ממנו אף לעזור לוועדה שאמורה לבחור את המאמן הבא של נבחרת ישראל בראשותו של אלי אוחנה.

חיים רביבו. פניות רבות ממרכז מכבי והפועל (רדאד ג'בארה)

רביבו העדיף שלא להגיב בשלב הזה, אך מקורביו אמרו ל-ONE: “חיים שוקל ברצינות לרוץ לתפקיד יו”ר ההתאחדות. אין ספק שעצם היותו שחקן עבר, איש עסקים, מכיר את ההתאחדות בנושא הניהולי על כל פרטיה מחברותו הקרובה עם עיני, יסייע לו מאוד לנהל את ההתאחדות ביד רמה וסוף סוף להוביל את הכדורגל הישראלי למקום הראוי לו ולא למקום שבו הוא נמצא היום.

“הקשרים שלו בעולם יעזרו לקדם מבחינה מקצועית את התוכנית שהוא עובד עליה במשך שנה וחצי עבור ההתאחדות. הוא זה שהציע את הפלטפורמה שכוללת מנהל טכני בתוכה. מסיימים תוכנית שתוצע לממשלה לשיפור הכדורגל הישראלי – נבחרות, מועדונים, פריפריה, מתקנים ועוד. הוא עובד עליה עם גורמים בהתאחדות כבר שנה וחצי”.

עופר עיני (רדאד ג'בארה)

כזכור, עופר עיני הודיע באופן רשמי בחודש שעבר כי יסיים את תפקידו כיו”ר ההתאחדות לכדורגל. ב-ONE נחשפה מועמדותו של איציק קורנפיין לתפקיד והחודש גם שינו זוארץ הוצע כמועמד.

חיים רביבו – קריירה מפוארת ומוביל תוכנית לשיפור הכדורגל

רביבו הפך לאחד הכוכבים הגדולים בישראל בשנות ה-90. ב-1994 עבר מהפועל תל אביב למכבי חיפה במדיה זכה בגביע המדינה וב-1996 עבר לסלטה ויגו הספרדית איתה הגיע לרבע גמר גביע אופ”א. רביבו קיבע את מעמדו כאחד הכוכבים של סלטה ושל לה ליגה. ב-1999 כבש שער אדיר בבעיטה חופשית ב-0:5 הענק של נבחרת ישראל על נבחרת אוסטריה.

חיים רביבו במדי סלטה ויגו (רויטרס)

לאחר ארבע עונות הוא עבר לפנרבחצ’ה, שם זכה בתואר הכדורגלן הזר הטוב ביותר בטורקיה, והיה לישראלי הראשון ששיחק וכבש בליגת האלופות. בעונת 2002/03 הוא ביצע מעבר חד ליריבה המרה, גלאטסראיי, הקבוצה האירופית האחרונה שלו.

לאחר מכן, רביבו שב לישראל, למ.ס אשדוד ובאמצע אותה עונה פרש ממשחק פעיל ב-2004. אחרי שפרש הוא הפך לאיש עסקים בתחום המסעדנות והנדל”ן. ב-2016 רביבו יזם מהלך למינויו של פרננדו היירו, בלם ריאל מדריד ונבחרת ספרד לשעבר, לתפקיד המנהל הספורטיבי של ההתאחדות לכדורגל וכיועץ מיוחד לרפורמה בכדורגל הישראלי.