שרת התרבות והספורט מירי רגב ויו”ר ההתאחדות לכדורגל עופר עיני הגיבו להחלטת פיפ”א לפתוח בהליך משמעתי כנגד יו”ר ההתאחדות הפלסטינית ג’יבריל רג’וב בשל אמירותיו והתבטאויותיו המסיתות לפני המשחק שאמור היה להיערך מול ארגנטינה, במסגרתן קרא לשרוף חולצות של ליאו מסי והשווה את הנעשה בישראל למה שקרה באירופה בשנות ה-30 של המאה הקודמת. 

שרת התרבות והספורט מירי רגב נאמה במליאת הכנסת והתייחסה לפתיחת החקירה נגד רג’וב: “פיפ"א פרסמה לפני מספר שעות את החלטתה להעמיד את רג'וב להליך משמעתי בגין התבטאויות מסיתות שגרמו לשחקני ארגנטינה לפחד ומנעו את הגעתם ארצה. אני מקווה שבסוף ההליך המשמעתי פיפ"א יוציאו כרטיס אדום לרג'וב וישלחו אותו הביתה. אין מקום לטרוריסטים המשתמשים בתפקידם ככלי פוליטי והקוראים לדה לגיטימציה נגד מדינת ישראל ונגד ספורטאים. הגיע הזמן לעשות סוף לביזיון הזה. הסיפור האמיתי פה הוא לא חיפה ולא ירושלים, הסיפור האמיתי פה הוא האיומים על חייו של ליאו מסי וחיי משפחתו. נבחרת ארגנטינה לא הצליחה לעמוד בלחץ האיומים של תומכי הטרור ושונאי ישראל על שחקנים ובני משפחותיהם - איומים שאילצו אותם לוותר על המשחק בארץ”.

מירי רגב (שחר גרוס)

“ביטול המשחק נבע בעקבות מסע של איומים והסתה מתוזמן ומתוזמר של ג'יבריל רג'וב ושליחיו שדאגו להפגין מול מתקן האימונים של נבחרת ארגנטינה ומחוץ לחדרי בית המלון בחולצות נבחרת ארגנטינה מגואלות בדם, תוך שריפת חולצות הנבחרת וקריאה לפגוע בהם ובמסי במיוחד”.

ליאו מסי באימון (רויטרס)

עוד המשיכה רגב: “חברים יקרים, אל תתנו למראה המעונב והמחויט של רג'וב להטעות אתכם. הקוקטיילים השונים בהם הוא משתתף והחיוך השטני שלו משמשים אותו ליצירת דה לגיטימציה ופגיעה במדינת ישראל ובספורטאים שלנו. רג'וב הפך מזמן את שדה המשחק לשדה קרב. בלתי נתפס שהאיש שנדון למאסר עולם וישב מאחורי סורג ובריח בגין פעולות טרור נגד חיילי צה"ל ואזרחי ישראל, זוכה לחיבוק מחברים היושבים בבית הזה. מי באופן ישיר כמו חברי הרשימה המשותפת ומי באופן עקיף כמו חברי הכנסת מהאופוזיציה”.

ג'יבריל רג'וב (רויטרס)

“חברתם לטרוריסט ג'יבריל רג'וב שהפך את יאסר ערפאת רב המרצחים לגורו שלו במלחמתו הבלתי פוסקת נגד מדינת ישראל בכל ערוץ אפשרי, כמו כן הפך את הספורט לכלי לניגוח פוליטי ומדיני. גם היום הוא קיבל סטירת לחי מצלצלת כשקונגרס פיפ"א דחה את בקשתו להשעות את נבחרת ישראל. 82% מהנוכחים דחו את ההצעה. לג'יבריל רג'וב, טיבי, יחימוביץ' וגבאי הצטרף גם ארגון הטרור חמאס, שמיהר להוציא הודעה בה הוא מחבק את נבחרת ארגנטינה ואת כוכבה מסי. אין ספק שהשמאל הישראלי בחר לו אחלה חברים”.

בפנייה לחבר הכנסת אחמד טיבי שבירך את החלטתה של נבחרת ארגנטינה לא להגיע לארץ וטען ש’פלסטין ניצחה 0:1 משער עצמי שרגב הבקיעה בדקה ה-90’, השרה הגיבה: “אחמד, על מה שמחת בדיוק? אתה יודע כמה ילדים מהמגזר הערבי חיכו בקוצר רוח לראות את מסי בישראל? המון. אבל האמת לא מעניינת אותך, כי הרי מדובר בערביי ישראל - ממתי אתה מייצג אותם? אחמד אתה מדבר על שער בדקה ה-90? אז זהו שלא, בזמן שרצת לחגוג בערימה על כר הדשא עם יחימוביץ', גבאי, שמולי, זחאלקה ועיסאווי, פיפ"א הרימה את הדגל לאופסייד. אופס, השער לא היה חוקי. נתפסת בנבדל”.

אחמד טיבי (עמרי שטיין)

יו”ר ההתאחדות לכדורגל עופר עיני התייחס גם הוא ואמר: “בימים האחרונים קיבלנו הודעה מפיפ”א כי הם פותחים בהליך משמעתי כנגד ג'יבריל רג'וב, נשיא ההתאחדות הפלסטינאית, גם בפיפ”א תמימי דעים שרג'וב חצה את הקווים האדומים בכך שאיים לשרוף חולצות של שחקנים. בקונגרס הזה היינו עדים שוב פעם לתופעה שנמשכת כבר כמה שנים לפיה ג'יבריל רג'וב מנסה באמצעות הכדורגל לפגוע במדינת ישראל בניסיון חוזה ונשנה להרחיק אותנו מהכדורגל הבינלאומי. אני שמח שגם הפעם הניסיון הזה נכשל”.

עופר עיני (שחר גרוס)