אליפות שלישית ברצף להפועל באר שבע. עם העובדה הכל כך נחרצת הזאת אי אפשר להתווכח. בתור שחקן שזכה באליפויות אני יכול להגיד בוודאות כי לזכות שלוש פעמים ברצף באליפות המדינה זה לא דבר של מה בכך. זה הישג ענק, שלא הרבה קבוצות בהיסטוריה של הכדורגל הישראלי והעולמי עשו.

האליפות השלישית מכניסה את הקבוצה של ברק בכר להיסטוריה, ואין ספק שגם הוא וגם השחקנים ראויים למלוא ההערכה. כי שוב, אני חוזר, אליפות שלישית ברצף זה דבר שקשה מאוד לעשות.

שחקני ב"ש חוגגים. ראויים למלוא ההערכה (מרטין גוטדאמק)

באר שבע עשתה זאת למרות העונה הקשה שלה, למרות כל המכשולים בדרך, למרות שהיא הציגה יכולת לא משכנעת בכלל לאורך כל העונה. גם הניהול וחוסר השקיפות נתנו לכולנו להבין במשך העונה שזו לא העונה של הפועל ב"ש. יותר מדי פרשות העיבו על הקבוצה, ואנחנו מהצד תהינו מדוע המועדון והעומדת בראשו אלונה ברקת שותקים, למרות הפרשות המסעירות בדרום.

עד היום לא יודעים עד הסוף מה היה בפרשת שיר צדק ואת כל העובדות לגביה. עד היום לא יודעים האם היו עוד שחקנים שנטלו את החומר האסור שלקח צדק, עד היום לא יודעים אם אליניב ברדה פרש או שהוא שחקן פעיל, ועוד הרבה הרבה דברים שאלונה וכל הצוות שלה נמנעו מלחשוף.

שיר צדק. לא כל הפרטים ברורים (רדאד ג'בארה)

עם כל זאת, הפועל ב"ש הראתה חוסן נפשי גבוה מאוד, וכפי שאמרתי לא ביכולת מקצועית יוצאת מן הכלל, אלא במנטליות חזקה וסגל שחקנים טוב. היא זכתה באליפות וניצלה את החולשה והמעידות של המועדונים הגדולים מכבי ת"א ומכבי חיפה. היחידה שסיכנה אותה במשך העונה הייתה בית"ר ירושלים, שהראתה בסיומת אופי חלש, וגם היא לא הייתה מספיק מאומנת כמו שב"ש מאומנת בשביל לזכות בתואר. זהו יום חג בדרום ובב"ש בפרט, ואני האחרון שאהרוס את החגיגה.

הפועל ב"ש הוא המועדון המקצועי הטוב בישראל בשנים האחרונות, על כן מגיע לו שלל ברכות. השנה המועדון הראה כמה הוא טוב עם שלל המכשולים והבעיות בדרך, הם עדיין אלופי המדינה. יש להם בעלים מצויינת, מאמן שמוכיח כל שנה שהוא מספר 1 בארץ וסגל שחקנים יוצא מן הכלל. עם עובדות אי אפשר להתווכח.

ברק בכר. ראוי למחמאות (אחמד מוררה)

עם כל זאת, היכולת הלא משכנעת במשך העונה זה האיתות שאלונה ובכר צריכים לעשות שינוי בסגל. טוני וואקמה, למרות שבטדי מול בית"ר ירושלים הוא נתן משחק נהדר, זה לא אותו שחקן עם ההתלהבות והראש שלו כבר במקום אחר. ג'ון אוגו זה לא אוגו ואלונה צריכה לעשות רענון בהרבה תפקידים במגרש: גם בהגנה וגם בהתקפה. גדולה של מועדון היא לזהות מתי מתחילה הירידה ואז לעשות את הרכש הנחוץ ולהיפטר מהשחקנים שהראש שלהם במקום אחר.