שומרת על המבצר. לאחר שהייתה בדרך להפסד היסטורי, ראשון בטרנר אחרי 50 משחקים ללא הפסד ליגה, הפועל באר שבע הצליחה לחזור אמש (ראשון) מ-2:0 ל-2:2 עמוק בתוך תוספת הזמן למרות משחק חלש ורדום מצדה, בעיקר במחצית הראשונה. בכך, האלופה שמרה על “הגמוניית טרנר” והשיגה נקודה יקרה (ביחס למהלך המשחק) שהגדילה את הפער מבית"ר ירושלים זמנית ל-7 נקודות, כשנותרו עוד 18 בקופה.

בניגוד ליחסי הכוחות על הנייר, עם השריקה חגגו בטרנר את השוויון הדרמטי, כאשר הקהל נשאר דקות ארוכות ושר בעצמה רבה. "הקסם של טרנר הוכיח את עצמו שוב", סיפרו שחקנים בהתלהבות. “דווקא התכוננו כמו שצריך, אבל משהו לא עבד. השער של ג’ון אוגו הכניס את כולם לטירוף, הקהל היה פשוט וואו. למזלנו ניצלנו בשנייה האחרונה מהפסד שהיה מסבך אותנו גם בטבלה וגם מנטלית". בצוות המקצועי החמיאו לשחקנים בחדר ההלבשה על משחק הלחימה והאמונה ברבע שעה האחרונה למרות פיגור בן שני שערים.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
בכר: עשינו את זה עם הרבה אופי ומזל

יחד עם זאת, בב”ש הודו שמדובר בתמרור אזהרה לקראת המשך מאבק האליפות. “שיחקנו חלש מאוד”, אמרו במועדון. “כבר היינו בטוחים שזה ההפסד הראשון בטרנר, אבל היה לנו הרבה מזל בסוף. זאת הייתה הוכחה עבור השחקנים שכדי לקחת אליפות אסור למצמץ לרגע”. הקשר איסאק קואנקה, שקיבל קרדיט מפתיע מברק בכר, היה פושר וככל הנראה זהו היה אקורד הסיום עבורו. הספרדי, שהוחלף בהפסקה, ביצע כמה מהלכים נאים, אך נעלם ברוב דקות המשחק ובקבוצה ציפו ממנו לגלות יכולת טובה יותר לאור ההזדמנות שניתנה לו.

איסאק קואנקה (מרטין גוטדאמק)

בקבוצה ציינו את העובדה שהחילוף ששונה ברגע האחרון, בו יצא ניב זריהן בעקבות רגישות בשריר ולא דן איינבינדר שהיה התכנון המקורי של בכר, גרם בסופו של דבר לקאמבק. איינבינדר, היה זה שמסר לחאתם עבד אלחמיד, מבשל השער הראשון, והיה זה שגרם לקרן האחרונה, בה הושג השער. בצוות המקצועי החמיאו לאלחמיד, שתופקד הפעם כמגן ימני במקומו של בן ביטון, ואף הוסיף בישול לאוגו, כמו כן לטוני וואקמה, שהיה אחד הגורמים העיקרים ליכולת היותר טובה במחצית השנייה. וואקמה, היה אמור לפתוח ב-11 אחרי חודש וחצי, אולם לא לקח חלק באימון המסכם לאחר שהודיע לצוות הרפואי על מיחושים באותו קרסול אותו הוא משקם בתקופה האחרונה. בימים הקרובים צפוי הניגרי לעבור סדרת טיפולים אינטנסיביים בקרסולו כדי שיוכל להיות כשיר למשחק הקרוב.

טוני וואקמה (איציק קדוש)

בבירת הנגב ינצלו את הימים הבאים כדי לאושש לא מעט שחקנים בזמן שהסגל הולך ומתקצר. בעקבות מכת הפציעות בחוליית ההגנה, הבלם מתן אוחיון הוזעק לסגל למרות שאינו כשיר במאת האחוזים ובמועדון לא תכננו לשתפו אלא אם אחד שחקני ההגנה ייאלץ להתחלף. בקבוצה מעודדים שהמגן דור אלו צפוי לחזור לאימונים לאחר שהבדיקות שעבר התגלו כתקינות.

בנוסף, בקבוצה מרוצים ממצבו של לואי טאהא. הבלם, שסבל מהתכווצות קשה ונאלץ לקבל טיפול רפואי, המשיך לשחק למרות כאבים וקיבל תשואות רבות מהקהל על הקרבתו. טאהא צפוי לנוח בימים הקרובים והוא יהיה כשיר למשחק החוץ מול מכבי נתניה. מיכאל אוחנה, שאגב הצטרף בסיום לשמחה עם חבריו לקבוצה, צפוי לבחור בניתוח כירורגי לשחזור הרצועה הצולבת הקדמית בברכו, אך עדיין מתלבט בנוגע לשיטות השחזור ולמקום הניתוח, כשהוא יצטרך לקבל את ההחלטה הסופית בעניין עד סוף השבוע.

לואי טאהא על שרוע על הדשא (מרטין גוטדאמק)

“לא חשבתי שנפסיד אפילו לשנייה”, אמר בביטחון רב מלך הבישולים של באר שבע, אורן ביטון. “בטרנר כמו שאתם יודעים אנחנו תמיד מאמינים. הקהל דוחף אותנו ולרגע לא חשבנו שנפסיד את המשחק הזה, זאת ההרגשה הכי כיפית שיש להשוות בתוצאה כזאת. הפועל חיפה קבוצה טובה עם התקפה טובה והיא עושה הרבה צרות לקבוצות בפלייאוף, אבל אנחנו נשפר את היכולת בהמשך”.

אורן ביטון בועט (איציק קדוש)

בעניין אחר, בשורות האלופה סופרים את הימים לחזרתו של בלם הקבוצה שיר צדק, מהשעיית אופ"א בת שמונת החודשים שתפוג ביום חמישי. בשל יום העצמאות שיחל באותו יום, לא יתקיים אימון וצדק יערוך את הופעת החזרה שלו ביום שישי כשאוהדי הקבוצה מתכננים לו קבלת פנים חמה.

שיר צדק נוחת (איציק בלניצקי)