ההבדל העונה בין הפועל באר שבע (מזל טוב על האליפות) למכבי תל אביב, הוא קודם כל ההבדל בין מאמני הקבוצות, ברק בכר וג'ורדי קרויף.

ג'ורדי נתן שלוש שנים נהדרות כמנהל מקצועי, עוד כשנה וחצי פחות טובה כמנהל המקצועי ושנה וחצי נוספת כמאמן חלש מאוד.

אין לי ספק, עם מאמן אחר מכבי ת"א הייתה מוציאה מהסגל שיש לה הרבה יותר; השחקנים של ג’ורדי לא נופלים מהסגל שעומד לרשותו של ברק בכר, אך ג'ורדי פשוט מאמן חלש לעומת בכר, שעשה לו שוב בית ספר לאימון. זה ההבדל הגדול העונה בין הקבוצות.

ברק בכר חוגג (אחמד מוררה)

במשחק עונה, שיש לך פער של 8 נקודות ואתה חייב לנצח, להשאיר סיכוי מינימלי לאליפות, אתה חייב להמר, ללכת על כל הקופה. ברגע שקרויף לא פתח עם וידאר קיארטנסון, העדיף לפתוח עם  ניק בלקמן שהוא לא חלוץ ועם חוסה רודריגס, אחד הזרים הכי חלשים על חשבונו של אבי ריקן, אז כבר ההרכב היה מוטעה. זאת לאחר שסוף-סוף קרויף הבין שהוא צריך לשנות מערך, אבל טעה בהרכב.

במחצית, כשהוא בפיגור, קרויף לא עשה שום חילוף, כאשר רק בדקה ה-56, אחרי שהורחק לב"ש שחקן, הוא הכניס את אבי ריקן. ג’ורדי היה חייב להכניס את קיארטנסון וריקן כבר בתחילת המחצית השנייה. אני גם לא מבין מדוע הוא לא משתמש בעומר אצילי, הרי אם הוא יושב על הספסל, אז משמע שהוא יכול לשחק לפחות 10 דקות.

עוד הבדל גדול בין הקבוצות אלו שחקני הקישור, לצהובים קשרים בלי מספרים, דור מיכה שחקן יצירתי ובישל חמישה שערים, אבל לא כבש פעם אחת ואי אפשר לזכות כך באליפות. אותם הדברים גם לגביע אייל גולסה ודור פרץ, שלא מספקים מספרים מעמדת הקישור. 

ג'ורדי קרויף (נעם מורנו)

לעומתם, ברק בכר החליט לפתוח עם מיכאל אוחנה אחרי תקופה ארוכה; מי היה הכי טוב על המגרש? אוחנה שגם בישל גול וגם כמעט כבש. בכר ידע שמכבי ת"א ילחצו, רצה את התקפות המעבר של קבוצתו לעשות דרך שחקנים מהירים עם הכדור, מאור מליקסון, אוחנה וחנן ממן, בנה על זה שמכבי תהיה דלילה והם ירוויחו כדור. ממן שהגיע בינואר לב”ש הוא שחקן של מספרים, שחקן שבא מגל שני וכובש, מה שאין לצהובים.

גם בהמשך המשחק, כאשר אוחנה נפצע, בכר שלף את מרואן קבהא, שינה את שיטת המשחק ל-3 בלמים, הכניס את מהראן ראדי שיש לו אופי יותר הגנתי, והחילוף המנצח היה ההכנסה של טוני וואקמה, שקשה להוציא ממנו את הכדור ואף כמעט בישל שער.

לסיכום, מצד אחד מאמן שמביא להפועל ב"ש אליפות שלישית ברציפות, מנגד מנהל מקצועי מצוין ומאמן כושל, ומכבי ת"א רחוקה 11 נקודות מהפועל ב”ש. מי היה מאמין לפני פתיחת הפלייאוף.