טים הויבך אמנם עוד לא הבטיח את עתידו בישראל בעונה הבאה, כאשר מכבי נתניה טרם מימשה את האופציה עליו, אופציה שתפוג בסוף החודש. בכל מקרה, הויבך פורח בארץ מאז שהגיע בתחילת העונה מקייזרסלאוטרן, לומד עברית והביע רצון להישאר בעיר היהלומים בשנים הקרובות, כאשר אף הציע לקצץ בשכרו על מנת לקבל חוזה לכמה שנים, כפי שפורסם ב-ONE. היום (שני), התפרסם ראיון שלו ל”בילד” הגרמני, ראיון שנערך בשבוע שעבר בנתניה.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
ברדה: שמח ,נצחנו קבוצה טובה

“אני נשאל לעתים קרובות אם אני מודע למצב בישראל, במיוחד לאחרונה על ידי אמא שלי, אפילו לא ידעתי על מה היא מדברת”, אמר הויבך. “אני לא רואה טלוויזיה כאן והחברים שלי רוצים לדעת אם הנשים באמת כל כך יפות. מצד אחד, אני מסתמך על "כיפת ברזל", מצד שני, לכל אחד פה יש כאן הכשרה צבאית בסיסית, לכן הוא יודע מה לעשות כשהעניינים מתחילים להסתבך. למרבה המזל, בשנים האחרונות לא קרה דבר כזה בנתניה, יש כבר יותר בעיות בארצות הברית ובגרמניה. פעם הייתה לי הרגשה מוזרה – נשמע אזעקה ואז הסתכלתי מהחלון לראות אם אנשים רצים. אבל כעבור שתי שניות, מנהל הקבוצה התקשר אליי ואמר לי שזה רק תרגיל. אני מרגיש ממש בטוח כאן. אני מפחד יותר מכוויות שמש.

“ישראל הייתה מפחידה בהתחלה, כי ידעתי רק על המדינה מהחדשות. רציתי להתחיל הרפתקה והסכמתי עם אשתי שאנחנו בוחרים את האפשרות הכי מרגשת. אז עשיתי כמה טלפונים, הסתכלנו על הכל פה ואז החלטתי על תחושת הבטן בנתניה. אז באו האמירות הרגילות, בגלל פצצות וכן הלאה. זה רק הראה לי כמה מעט אנשים יודעים על המדינה הזאת. הגיעו אלינו 11 קבוצות מבקרים שונות מאז אוגוסט וכולם התלהבו מישראל. עד סוף העונה, חברים וקרובים נוספים יגיעו אליי”.

טים הויבך (נעם מורנו)

נושא השואה: “האם ההיסטוריה היא בעיה? רק מצד גרמניה. אף אחד בישראל מעולם לא הזכיר לי את זה”.

האנשים בישראל: “האנשים כאן הם באמת חמים ומסבירי פנים. אני מהעיר נייס וחושב שיש להם משהו מחבל הריין. אני מוזמן על ידי זרים לאכול. כמו הבחור בתחנת הדלק שלי. הוא רצה שנבוא בשבת. בהתחלה לא ידעתי איך להתייחס לזה, אז הלכנו וזה היה ברמה עולמית! מותר לנו לבוא כל שבוע עכשיו. גם אשתי מצאה קשר. אחרי שכבשתי את השער הראשון שלי, למחרת היה לי יום חופשי. תמונות פספורט, ארוחות בוקר, אפילו הספר שלי לא רצה כסף”.

טים הויבך (שחר גרוס)

האם שחקנים עוד גרמנים ילכו בדרכו: “כבר היו לי שיחות מאנשי מקצוע שרצו לדעת איך זה כאן. גם מסוכנים שרוצים להעביר שחקנים לכאן. אני חושב שישראל תהיה מטרה טובה לשחקני בונדסליגה שנייה בגילאי 28-29 בגלל שהליגה נעשית צעירה יותר ויותר”.