דייויד בלאט רשם הערב (שישי) עוד ציון דרך מרכזי בקריירת האימון המפוארת שלו, לאחר שזכה עם דרושפאקה בגביע היורוקאפ, אחרי שהשלים 0:2 מדהים על לוקומוטיב קובאן בסדרת הגמר בזכות 59:67 גדול במשחק השני שהתקיים בביתה של הקבוצה הטורקית.

“אני בר מזל שזכיתי לאמן ולהיות חלק מקבוצות אלופות במהלך הקריירה, אבל בקבוצה הזאת יש משהו מיוחד ואני כל כך גאה בשחקנים ובמחויבות שלהם. היינו הקבוצה הטובה יותר והגיע לנו”, אמר בסיום הישראלי שנתן את הכבוד קודם כל לשחקנים שלו.

דייויד בלאט (eurocup) (מערכת ONE)

בלאט, שכבר זכה בתארים גדולים כמו אליפות אירופה ומדליה אולימפית עם רוסיה וגם ביורוליג עם מכבי תל אביב, התראיין כשבנותיו עמדו לצידו, נראה נרגש ביותר וגם התייחס להשוואה שלו לאחד מהמאמנים הגדולים ביבשת, דושאן איבקוביץ’: “רק להיות מוזכר באותו משפט עם דושאן איבקוביץ’ זה כבוד גדול עבורי, אבל שוב, היום זה של השחקנים, אין פה שחקן אחד שזכה בתואר גדול עד היום ועכשיו הם חלק מההיסטוריה של המועדון שזכה בתואר ראשון. אני כל כך גאה בשחקנים שלי”.

השחקן הלוהט של בלאט במשחק ולאורך כל העונה הוא סקוטי ווילביקין שסיים ערב גדול עם 28 נקודות ואמר: “שיחקנו חזק ועשינו בדיוק את מה שהביא אותנו לכאן. לא היה קל כי עברנו שתי סדרות קשות ומבחנים קשים מאוד בדרך. הוכחנו שאנחנו יכולים לנצח בכל משחק ושיש לנו אופי חזק”.

סקוטי ווילביקין עם תואר האמ.וי.פי של הגמר (eurocup)