אחרי שהודיעו על סכסוך עבודה ושביתה, שחקני מכבי קריית גת יעלו הערב (ראשון, 19:30) לשחק נגד הפועל כפר סבא במשחק הראשון של פלייאוף הליגה הלאומית, לאחר שעברו 400 אלף שקל לבקרה התקציבית של איגוד הכדורסל מתוך הערבויות שהעירייה אמורה להעמיד עבור הקבוצה, ששחקניה לא קיבלו משכורות במשך שלושה חודשים, כפי שפרסמנו לראשונה ב-ONE.

כזכור, ביום חמישי פרסמנו כי לאחר שלא שולמו לשחקני ואנשי הצוות של הקבוצה המשכורות של החודשים ינואר, פברואר ומרץ, המועדון הודיע על סכסוך עבודה ושביתה, זאת חרף העובדה שהוא מוביל את טבלת הליגה הלאומית בזכות שבעה ניצחונות רצופים שהושגו דווקא במהלך תקופה בה לא שולם לשחקנים שכר. אגב, שאר הקבוצות בליגה מאוד כועסות על ההתנהלות של המועדון חרף העובדה שהבעיה מול העירייה נפתרה, אין זה ייתכן שקבוצות ימשיכו להישען באופן בלעדי על כספי העירייה.

ניר אלון (רדאד ג'בארה)

יש לציין, כי סכסוך העבודה של השחקנים שהחל ב-13 באפריל עדיין בתוקף עד אשר ישולמו כלל החובות של העירייה לטובת שחקני הקבוצה, שעומד על 500 אלף ש”ח, סכום אותה היא עתידה להעביר בשתי פעימות במאי וביוני. סכסוך העבודה יישאר בתוקפו, כי צריך להמתין 15 ימים לפני ששחקנים יוכלו לצאת לשביתה אם לא ישלמו להם, 15 הימים האלו עברו. אם תהיה שוב בעיה, השחקנים יכולים בהתראה של 24 שעות לא להופיע למשחקים אם האיחורים יימשכו. לפי החוק, אין אפשרות לשבות מיד, אם ההודעה היא חוקית השחקנים לא ייפגעו או ייקנסו, כי יחסי עובד-מעביד מוקפאים.

יו”ר ארגון השחקנים ניר אלון אמר ל-ONE לאחר העברת הסכום מהעירייה לבקרה: “אנחנו נמשיך לעקוב אחרי ההתפתחויות בקבוצה, כדי שכל השחקנים והצוות המקצועי יקבלו את הכסף שמגיע להם עד סוף השנה. ברגע שהעירייה העבירה את הסכום הראשון שהתחייבה, השחקנים יופיעו למשחק, כמעט שתי משכורות מתוך החוב המקורי ישולמו בקרוב”.