הבלאגן הגדול בליגה הלאומית, יומיים בלבד לפני שסדרת גמר הפלייאוף, ממנה תגיע העולה ליגת ווינר סל, תצא לדרך, ככל הנראה הגיע לסיומה. אחרי שמכבי קריית גת הודיעה כי לא תופיע למשחק הראשון, כפי שפרסמנו ב-ONE, החליטו השחקנים והצוות היום (ראשון) כי בכל זאת יעלו לשחק, זאת אם אכן יקבלו את כספי הפעימה השנייה שהעבירה העירייה לבקרה התקציבית על סך 250 אלף ש”ח, כך נודע ל-ONE לראשונה.

העירייה העבירה כאמור סכום של 250 אלף ש"ח מתוך 500 אלף שאמורה הייתה להעביר והיא התחייבה להעביר את יתרת הסכום בימים הקרובים, על כן הסכימו שחקני הקבוצה הבוגרת של העיר להופיע למשחק הראשון מול הפועל באר שבע. אגב, הקבוצה הסתכנה בכך שאם לא תופיע למשחק הראשון, היא יכולה הייתה לרשום הפסד טכני. במידה ולא הייתה מופיעה לשני משחקים בסדרה, היא תעמוד בפני פירוק שמשמעותו ירידת ליגה.

הפוסט של רועי חגאי

גורמים בקבוצה מסרו ל-ONE על ההחלטה שהתקבלה כי: “נעלה לשחק, אם כמובן נקבל את הפעימה שיש עכשיו בבקרה. השחקנים והצוות עולים רק בגלל הרצון שלהם לזכות באליפות, בלי שאנחנו באמת מאמינים שנקבל את מה שמגיע לנו או אמונה שבכלל תהיה קבוצה בעונה הבאה”.

במנהלת הליגה הלאומית הגיבו קודם לכך לדרמה ומסרו: "מנהלת הליגה תומכת באופן מוחלט בדרישת השחקנים לתשלום שכרם, ופועלת להסדיר את הנושא לאלתר.  במקרה בו שחקני הקבוצה לא יופיעו למשחק הראשון בסדרת הגמר, נפעל לאורו של תקנון המנהלת ואיגוד הכדורסל".