אחרי שפרסמנו ב-ONE לראשונה כי מכבי קריית גת הסירה את האיום שלה לא להופיע למשחק הראשון בסדרת גמר פלייאוף הליגה הלאומית הערב (שלישי, 19:00) מול הפועל באר שבע בעקבות מאמצים אינטנסיביים מצד יו"ר מנהלת הליגה עוגן יוחננוב להגיע לפתרון, הגיעו גם המסקנות מהמקרה.

כאמור, לאחר משא ומתן בין נציגי עיריית קריית גת, איגוד הכדורסל, נציג שחקני קריית גת וקפטן הקבוצה, רוברט רות'בארט ויו"ר ארגון השחקנים, ניר אלון, בהובלת עוגן יוחננוב, יענו דרישות שחקני הקבוצה והכספים שנמצאים בבקרה התקציבית של האיגוד, בגובה 250 אלף ש"ח, ישוחררו ויועברו ישירות לשחקנים במהלך היום.  

יו"ר מנהלת הליגה הלאומית, עוגן יוחננוב, הסביר: "לאורך כל הדרך, מנהלת הליגה בראשותי תמכה בדרישות השחקנים לתשלום. אני שמח כי הצלחנו להגיע לפתרון. אני מודה לראש העיר קריית גת, אבירם דהרי, לבקרה התקציבית, ליו"ר ארגון השחקנים, ניר אלון וכמובן, להנהלת ושחקני הקבוצה שלאורך כל הדרך נתנו לי את אמונם ופעלו בצורה מקצועית. המקרה הזה חשף נקודות חולשה בתקנון הבקרה התקציבית הנוגע למקרים שכאלה. הסקנו מסקנות ובימים הקרובים אגיש לחברי מנהלת הליגה מסמך המלצות לשינוי תקנון הבקרה התקציבית לאישורם". 

יו״ר ארגון השחקנים, ניר אלון, הוסיף: ״שיתוף הפעולה עם יו״ר מנהלת הליגה, עוגן יוחננוב הוכיח את עצמו. אנו נמשיך ללוות את שחקני הקבוצה על מנת שישלמו להם את כל חוב שכרם וכדי שיתעסקו רק עם כדורסל נטו".