אחרי שהסכימה לעלות לשחק לאור קבלת הכספים שהובטחה לה על ידי העירייה, מכבי קריית גת, לה סגל חסר ופצוע, ספגה הערב (שלישי) 78:75 דרמטי מהפועל באר שבע במשחק הראשון של סדרת גמר פלייאוף הליגה הלאומית. האדומים מבירת הנגב גנבו את יתרון הביתיות וינסו ביום שישי בהיכל הקונכייה בעירם להכפיל את יתרונם ל-0:2.

החבורה של רועי חגאי, שוויתרה על השביתה שלה, נלחמה חרף החיסורים הרבים במצבת השחקנים שלה וכפתה משחק שקול וצמוד. חמש נקודות רצופות של אור סולומון הבטיחו לאדומים יתרון 21:24 לאחר הרבע הראשון. הקבוצה האמיצה מקריית גת ניסתה להישאר בעניינים חרף הקושי הרב, אבל וורן סטורם, עדי כהן סבן ואוהד כהן היו במיטבם והורידו את האורחת להפסקה ב-39:50.

אנתוני פישר ואנדל קומברבאץ' (מרטין גוטדאמק)

אנדל קומברבאץ’ נכנס גם הוא לעניינים וחבריו המשיכו לשלוט בקצב גם ברבע השלישי והפער עמד על 59:69 לזכות ב”ש כשנותרו 10 דקות בלבד לסיום. נגמר? לא אם תשאלו את הקבוצה של חגאי שעבר עליה העונה כמעט הכל. ריצת 3:12 של המארחים החזירה אותם ובענק למרחק של נקודה אחת כשנותרו שתי דקות בלבד לסיום.

רות’בארט כבר הפך את התוצאה עם סל גדול, אך קומברבאץ’ ענה בצד השני. טישמן דייק פעמיים מהקו עבור קריית גת וזו הוליכה 74:75 כשנותרה פחות מדקה לסיום. עמית גרשון ניער את ההגנה של המארחת וקלע סל אדיר, המקומיים פספסו בהתקפה שלהם ואנתוני פישר דייק פעמיים בדרך ליתרון בן שלוש נקודות. השחקנים של חגאי קיבלו שניות ספורות להשיג סל, אבל רות’בארט שוב פספס וסידר לדרומיים את הניצחון. וורן הצטיין עם 19 נקודות ו-13 כדורים חוזרים, מנגד 23 נקודות של רות’בארט לא הספיקו.

בורגר: “כל המשחקים בסדרה הזו יוכרעו בדקות האחרונות”

המאמן המנצח, יניב בורגר, אמר בסיום: “אנחנו משחקים מול קבוצה מדהימה עם המון כלים, שיש לה את האפשרות להרכבים אינטנסיביים. יש אצלנו עייפות מהמשחק לפני שלושה ימים, אולי קצת חוסר ריכוז והמומנטום התחלף. כל המשחקים מולם בסדרה הזו יוכרעו בדקות האחרונות, אני שמח שעשינו את העצירות ברגעים הנכונים. הרבע האחרון היה נוראי, קלענו רק 9 נקודות ברבע האחרון, אבל גם לא ספגנו גם יותר מדי. צריך לנצח בתחום האפור ונצטרך ללמוד מזה. היו לנו שני כדורים חוזרים בהתקפה ולהם 10 וזה הסיפור, את זה נצטרך לתקן”.

יניב בורגר (מרטין גוטדאמק)

“ניסיתי לתת את הכל בהגנה וההתקפה ולעזור לקבוצה, זה הכל”, הסביר קומברבאץ’ שהצטיין עם 16 נקודות ו-8 כדורים חוזרים. “זה ניצחון מאוד קריטי, זו הצהרת כוונות. אנחנו מנסים לנצח בכל משחק. מה קרה ברבע האחרון? לפעמים מאבדים את הריכוז, אבל הכי חשוב זה להשיג את הניצחון בשני המשחקים הבאים”.

מאורי סלע, עוזר המאמן של קריית גת, הסביר: “שיחקנו את ההגנה שאנחנו יודעים ברבע האחרון, אבל ברבע הראשון נתנו להם יותר מדי. אנחנו משחקים פה בלי זר ובלי השחקן השישי של העונה בליגה, נצטרך לבוא מאוד מפוקסים במשחק הבא מההתחלה ולדעת לעצור אותם. רוברט רות’בארט? בפלייאוף לא שורקים שריקות כאלו של עבירות, הוא נתן כל מה שהוא יודע, הוא השחקן הכי טוב בליגה והוא נותן כל מה שהוא יודע אין לי תלונות אליו”.