פגישת מו"מ נוספת בין ארגון שחקני הכדורסל לבין מנהלת הליגה הסתיימה היום (חמישי) ללא תוצאות ונראה כי שחקני הכדורסל בדרך לשביתה. בפגישה הציגו נציגי הארגון את עמדת שחקני הכדורסל לאחר האסיפה שהתקיימה אמש, בה נטלו חלק עשרות שחקנים לרבות הבכירים בליגת העל, לפיה בכל הסכם שייחתם יישמר מעמדו של השחקן הישראלי ומקומם של שני שחקנים בחמישייה. המו"מ נקלע למבוי סתום והישיבה הסתיימה ללא החלטות. בשל כך ניתן להעריך כי השביתה תצא לדרך החל מיום ראשון הקרוב, כאשר דירקטוריון המנהלת החליט כי במקרה של שביתה, הליגה תסתיים מוקדם מהצפוי, ללא השלמה של המשחקים.

כזכור, המו"מ בין ארגון שחקני הכדורסל למנהלת הליגה לגבי המשך ההסכם בין הצדדים נתקע בשל פערים גדולים. פגישה נוספת תהיה כאמור ביום ראשון והיא זו שתכריע אם תהיה שביתה או לא. בארגון השחקנים מבקשים מענקים של מיליון שקלים לקבוצה שתשתף רק שלושה זרים. הוחלט כי אם בישיבה ביום ראשון לא יהיו הסכמות גורפות, השחקנים ישביתו את משחקי המחזור הבא, ה-33, שינעל את הסיבוב השלישי של הליגה רגע לפני הפלייאוף.

שחקני ליגת ווינר סל בישיבה (נעם מורנו)

לאחר הפגישה התכנס דירקטוריון המנהלת, לאחריה הוציאה המנהלת הודעה בה נכתב: “בין המנהלת, הקבוצות וארגון השחקנים קיים הסכם תקף עד לסיום העונה הנוכחית. המנהלת מקיימת את ההסכם ללא סייג. במסגרת המגעים הציעה מנהלת הליגה, למרות שהחוק הרוסי מסתיים לאחר עונה זו (17/18), כי תינתן תקופת מעבר של עונה אחת בה ימשיך לחול החוק הרוסי (בתוספת אפשרות לקבוצות המשחקות באירופה לרשום שחקן זר שישי), ולאחריה יתבטל”.

“שנה זו תנוצל לקיום היוועצות עם כל הגופים הרלוונטיים: משרד הספורט, איגוד הכדורסל, המאמנים, השחקנים, בעלי הקבוצות, גופי השידור וגופים מייעצים בנושאי ספורט, על מנת להגיע למתווה רב שנתי חדש לטובת הכדורסל הישראלי והשחקן הישראלי. למרבה הצער ולמרות שהושגו בתחילת ההידברות הסכמות עקרוניות, ארגון השחקנים נסוג בו, דחה את הצעת המנהלת ומעלה דרישות חדשות בכל פגישה ופגישה שהתקיימה. נוכח איומי ארגון השחקנים להשבית את הליגה החל מהשבוע הבא קוראת המנהלת לארגון לגלות אחריות, לחזור בו מכוונת השביתה, ולשוב לשולחן ההידברות ללא תנאים מוקדמים”.