היכל מנורה מבטחים, שאירח את הדרבי התל-אביבי אמש (ראשון) במסגרת הפיינל פור בו דרסה מכבי ת”א את הפועל 74:98 עם הצגה של ג'רמי פארגו ואלכס טיוס, ספג מכה כבדה כאשר נגרם נזק רב למאות מושבים ביציעים בעלות של למעלה מ-30 אלף ש”ח. 

בתום ההתמודדות, דווח על פגיעה רצינית במעל מ-170 כסאות ביציעים שספגו מהלומות ופגיעות קשות. מדובר בכ-150 מושבים מיציעי האדומים, וכ-20 נוספים ביציע הצהוב שמאחורי הסל. חשוב להדגיש כי ביציע של האדומים לא רק שנשברו כסאות ונעקרו ממקומותיהם, אלא מושבים מסוימים אפילו עלו באש ונשרפו כתוצאה מהאבוקות והאש שגרמו להצתה. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
ספאחיה: מכבי חזרה למקומה הטבעי

המשטרה עצרה שלושה אוהדים החשודים בהפרות הסדר ובתקיפה במסגרת משחקי ה"פיינל פור" בכדורסל. בהודעת המשטרה נכתב: “הודלקו מספר אבוקות בתוך היכל הספורט בניגוד להנחיות המפורשות של המשטרה, אחת מהם אף הושלכה לעבר פרקט השחקנים והיוותה סכנה ממשית לקהל ולשחקנים שנכחו בסמוך - משליך האבוקה אותר ונעצר. בוצעו פריסות ציוד ודגלים בתוך היכל הספורט על ידי אוהדים בניגוד להנחיות ולהסכמים שנקבעו. בוצע ונדליזם באולם על ידי אוהדים. ארבעה אוהדים הורחקו מהמגרש לאחר שנמצאו בגילופין ואירוע תקיפה”.

התסכול נרשם גם על ספסל האדומים כאשר הטבעה אדירה של אלכס טיוס הקפיצה את ההפרש לדו-ספרתי. ג'רל מקניל, שפרש עם חמש עבירת, בעט בעצבים בלוחות הלדים אחרי הוצאתו מהמגרש על ידי דני פרנקו. 

הכיסאות שהשחיתו אוהדי הפועל (היכלי הספורט)

בהיכל פעלו הלילה מסביב לשעון כדי לשרת את האוהדים שרכשו כרטיסים וכבר החלו בעבודות. כזכור, בתחילת המשחק אוהדי הפועל השליכו אבוקות מהיציע והדליקו גם רימוני עשן. המשטרה עצרה חשוד אחד בהשלכת אבוקה, שניים נוספים על תקיפה של מאבטחת, וארבעה אוהדים הורחקו בגין שכרות.