זה לא הלך בקלות, אך בתום דרמה אדירה בחצי גמר הפיינל פור מחזיקת המדינה הפועל חולון שמרה הערב (שני) את חלום הדאבל בחיים לאחר שגברה 76:80 על האלופה היוצאת הפועל ירושלים ועלתה לגמר הפלייאוף, שם תפגוש את מכבי תל אביב לשחזור לוהט של גמר הגביע. 

החבורה הסגולה של דן שמיר, שנאלצה להסתדר ללא גלן רייס ג’וניור לאחר שהוחלט כי לא ריצה את השעייתו, הצליחה לעמוד במשימה גם בלעדיו ושמרה על חלום הדאבל בחיים עם ניצחון גדול על האלופה היוצאת בשחזור משחק חצי גמר גביע המדינה, גם בו חולוניה יצאה כשידה על העליונה. כעת, לאחר שהעפילה בקושי רב לפיינל פור עם 2:3 דרמטי על הפועל אילת בסדרת רבע הגמר וגברה על ירושלים, מחזיקת הגביע תאבק על תואר האליפות מול מכבי תל אביב, עליה גברה בגמר הפלייאוף האחרון שלה בדרך לאליפות בעונת 2007/08. אם תצליח לזכות, חולון תצליח להפוך לקבוצה השלישית בלבד שזוכה בדאבל אחרי מכבי תל אביב שעשתה זאת 35 פעמים והפועל תל אביב, שזכתה בדאבל בעונת 1968/69.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
בדרך לדאבל? חולון מנצחת את ירושלים בחצי

מנגד, אחרי שלוש עונות רצופות בהן הגיעה למעמד הגמר, אלופת המדינה היוצאת הפועל ירושלים נאלצה להיפרד מהתואר שלה כבר בשלב חצי הגמר. החבורה האדומה של עודד קטש לא הצליחה להוות יריבה ראויה למשך שלושה רבעים, אך התעוררה ברבע רביעי נהדר, שלצערה לא הספיק על מנת לעלות לגמר פלייאוף רביעי ברציפות. 

ג'רום דייסון מאוכזב (איציק בלניצקי)

לאחר שני רבעים צמודים, בסיומם ירדה למחצית ביתרון 41:46 בעזרת שלשה אדירה עם הבאזר של ג’ורדן המילטון, חולוניה פתחה מבערים ברבע השלישי והיא ברחה ליתרון דו ספרתי מבטיח של 12 נקודות. ברבע הרביעי והמכריע ירושלים התעשתה והצליחה לחזור לעניינים ובשלב מסוים אף לעלות ליתרון, אך בסופו של דבר נכנעה לקור הרוח של חולון ונפרדה מהתואר כבר בשלב חצי הגמר.

גלן רייס ג'וניור בסיום (שחר גרוס)
גיא פניני ושלומי הרוש (איציק בלניצקי)

קלעו להפועל חולון: טו הולוואי 24 נקודות, ג’ורדן המילטון 21 נק’, עשרה ריבאונדים וארבעה אסיסטים, טיישון תומאס 12 נק’ ושבעה ריבאונדים, גיא פניני 12 נק’ וחמישה ריבאונדים, ג’ו אלכסנדר 3 נק’ וארבעה ריבאונדים, תמיר בלאט וחנן קולמן 3 נקודות כל אחד ושלומי הרוש 2.

תומאס, הרוש והמילטון חוגגים (שחר גרוס)

קלעו להפועל ירושלים: סטראטוס פרפרוגלו 19 נקודות, ג’רום דייסון 18, טרנס קינזי ורונלד רוברטס 9 נקודות וארבעה ריבאונדים כל אחד, ריצ’ארד האוול 8 נק’, 14 ריבאונדים וארבע חטיפות, בר טימור 7 וליאור אליהו 6 נק’ וחמישה ריבאונדים. 

טו הולוואי מול ג'רום דייסון (איציק בלניצקי)

רבע ראשון: 20:22 להפועל חולון

חמישיית הפועל חולון: טו הולוואי, תמיר בלאט, ג’ורדן המילטון, טי ג’יי קליין וטיישון תומאס.

אוהדי חולון (איציק בלניצקי)

חמישיית הפועל ירושלים: ג’רום דייסון, בר טימור, טרנס קינזי, ריצ’ארד האוול ורונלד רוברטס.

אוהדי הפועל ירושלים (איציק בלניצקי)

טרנס קינזי קלע שלשה מהפינה וקבע יתרון אדום, כאשר ג’רום דייסון סיפק גם הוא שלשה נוספת מאותה נקודה והשלים ריצת 0:6 מהירה. טו הולאווי צימק בליי אפ וגיא פניני הקטין לנקודה אחת בלבד במהלך של 3 נקודות עם סל ועבירה. ג’ורדן המילטון השלים ריצת 0:7 סגולה וקבע מהפך, אך רונלד רוברטס הגיב במהלך של 3 נקודות משלו עם סל ועבירה. הולאווי דייק פעמיים מקו העונשין והשווה את התוצאה, אך בר טימור הגיב בליי אפ. תמיר בלאט קבר שלשה וקבע יתרון נוסף לחולוניה, ריצ’ארד האוול קבע יתרון אדום נוסף בליי אפ, אך המילטון ענה בשלשה נוספת והוסיף דאנק מפלצתי והגדיל את היתרון של חולוניה ל-4. ליאור אליהו צימק ב’גויאבה’ אופיינית וסטראטוס פרפרוגלו השווה בשתי קליעות עונשין מדויקות. הולוואי קבע יתרון סגול נוסף, פרפרוגלו קבר שלשה נפלאה והשיב את היתרון לירושלמים, אך המילטון ענה בשלשה נוספת משלו וקבע יתרון סגול בסיום הרבע.

גיא פניני מול רונלד רוברטס (איציק בלניצקי)
שחקני הפועל ירושלים חוגגים (שחר גרוס)
תמיר בלאט מול טרנס קינזי (איציק בלניצקי)
אהוד אולמרט (אורן בן חקון)

רבע שני: 41:46 להפועל חולון

פרפרוגלו השווה בליי אפ וטימור קבע יתרון אדום נוסף בשתי קליעות עונשין מדויקות, אך הולוואי הגיב בשלוש קליעות עונשין מדויקות. פרפרוגלו קבע יתרון אדום נוסף בליי אפ והאוול הגדיל ל-5 בארבע נקודות רצופות. פניני בלם את הריצה האדומה בשלשה גדולה והולוואי השווה בשתי קליעות עונשין. פרפרוגלו קבע יתרון נוסף בליי אפ, פניני צימק בקליעת עונשין בודדת. פרפרוגלו ודייסון הגדילו ל-5, תומאס צימק ל-3 בלבד, אך טימור הגיב במהלך של 3 נקודות עם סל ועבירה והגדיל ל-6. המילטון צימק לנקודה בלבד בחמש נקודות רצופות ופניני והולוואי השלימו ריצת 0:10 וקבעו יתרון 4 לחולון. רוברטס בלם את המפולת וצימק בשתי קליעות עונשין מדויקות ל-2, אך המילטון קבר שלשה מטורפת עם הבאזר וקבע יתרון 5 לחולון בירידה למחצית.

ג'ורדן המילטון מקדים את ריצ'ארד האוול (שחר גרוס)
יוגב אוחיון (איציק בלניצקי)
בר טימור (אורן בן חקון)
עודד קטש (איציק בלניצקי)

רבע שלישי: 55:66 להפועל חולון

רוברטס צימק באלי הופ נהדר, אך המילטון הגיב בשלשה נפלאה נוספת ותומאס דייק פעמיים מקו העונשין והגדיל ל-8. הולאווי השלים ריצת 0:8 במהלך של 3 נקודות עם סל ועבירה, קבע יתרון דו ספרתי ראשון במשחק והגדיל ל-11. קינזי והאוול בלמו את המפולת וצימקו ל-7, אך הולוואי ענה ב-4 נקודות רצופות. פרפרוגלו צימק ל-10 בקליעת עונשין בודדת, אך הולוואי ענה בקליעה מחצי מרחק והגדיל את היתרון ל-12. דייסון הוריד את ההפרש ל-11 בקליעת עונשין בודדת, אך ג’ו אלכסנדר ענה בקליעת עונשין בודדת משלו. רוברטס הוריד ל-10 בשתי קליעות עונשין מדויקות, אך הולוואי ענה בשתי קליעות עונשין משלו. דייסון צימק בליי אפ, אלכסנדר הגיב בקליעת עונשין בודדת, אך קינזי, בשתי קליעות עונשין, צימק ל-9. שלומי הרוש הגדיל ל-11 וקבע את תוצאת הרבע.

סטרטוס פרפרוגלו מול גיא פניני (איציק בלניצקי)
גיא פניני (שחר גרוס)
דן שמיר (איציק בלניצקי)
טו הולוואי מול רונלד רוברטס (איציק בלניצקי)

רבע רביעי: 76:80 להפועל חולון

דייסון בקליעת עונשין בודדת ופרפרוגלו, בשלשה גדולה מהפינה, צימקו ל-7 בלבד, תומאס הגיב בקליעת עונשין בודדת. קינזי צימק ל-6, אך תומאס ענה בליי אפ קליל מנגד. אליהו ודייסון, בשלשה גדולה הורידו ל-3 בלבד. פרפרוגלו השלים ריצת 0:7 אדומה והוריד לנקודה אחת בלבד, אך אלכסנדר הגיב בקליעת עונשין בודדת והגדיל ל-2. דייסון העניק לאדומים מהבירה את היתרון 3:09 דקות לסיום במהלך של שלוש נקודות עם סל ועבירה, תומאס ענה בדאנק. אליהו קבע יתרון אדום נוסף ב’גויאבה’ אופיינית, אך תומאס ענה במהלך של 3 נקודות עם סל ועבירה. דייסון המשיך לקחת את המשחק על עצמו עם שלשה מטורפת. פניני קבע יתרון נוסף לחולוניה בשתי קליעות עונשין מדויקות וחנן קולמן הגדיל את היתרון ל-4 דקה ושלוש שניות בלבד לסיום, יתרון שנשמר עד לסיום.

טיישון תומאס וג'ורדן המילטון (איציק בלניצקי)
ג'ורדן המילטון בטירוף (שחר גרוס)
טיישון תומאס עם הכדור (אורן בן חקון)
גלן רייס ג'וניור. יחזור לגמר (איציק בלניצקי)