רעידת אדמה בהפועל ירושלים. יום לאחר ההפסד 80:76 להפועל חולון וההדחה בחצי גמר הפיינל פור, הבעלים אורי אלון הודיע היום (שלישי) כי הוא עוזב את הקבוצה ומעביר את סמכויותיו לקבוצת משקיעים שכוללת את איל חומסקי, שיהפוך לשותף-מנהל.

אלון נמצא במו"מ לרכישת אחוזים בקבוצת NBA. זו אחת מהסיבות בגללן בחר לעזוב, מאחר וחוקי הליגה בארצות הברית לא מאפשרים בעלות בשני מועדונים שונים.

בהודעה נכתב: “לאחר גיוס של 550 מיליון דולר לקומפאס אורי אלון העביר את סמכויותיו בהפועל ירושלים לקבוצת משקיעים שכוללת את איל חומסקי שיהפוך לשותף-מנהל. אלון העביר את סמכויותיו באופן הדרגתי מתחילת השנה בעקבות צמיחה משמעותית של החברה שלו, קומפאס. בחמש השנים שעברו מאז רכש את הקבוצה, העפילה הפועל ירושלים בכל שנה לפיינל פור וזכתה בשתי אליפויות. גיא הראל ימשיך לכהן כמנכ"ל הקבוצה”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
שמיר: ידענו שאנחנו קבוצה מאד טובה

אלון אמר: "זכיתי להגשים חלום ולראות את הקבוצה שאני אוהד מילדותי זוכה פעמיים באליפות המדינה ומצליחה בעקביות תוך שהיא מגיעה בכל שנה לפיינל פור. ראיתי צמיחה עצומה בקהל האוהדים שבחמש השנים האלה התבסס כאחד הקהלים הדומיננטיים באירופה, ויחד שברנו הגמוניה של 50 שנים בארץ. במקביל להצלחתה של הקבוצה, חברת הטכנולוגיה שהקמנו בניו יורק, קומפאס, זכתה להצלחה והכרה בקנה מידה עולמי. לשם השוואה, כשרכשנו את הפועל ירושלים, קומפאס העסיקה כ-30 עובדים לערך. כיום, החברה כוללת מעל ל-5,000 עובדים. כמובן שהנסיבות השתנו בהתאם, כך שבחודשים האחרונים רוב פעילותי הוקדשה לקומפאס ובצורה הדרגתית הצטמצם היקף הפעילות שלי בקבוצת הכדורסל".

איל חומסקי: "אורי אלון שינה את ה-DNA של הפועל ירושלים והפך אותה לקבוצה ווינרית. הפועל ירושלים הפכה לגורם דומיננטי בכדורסל הישראלי בזכות החזון והיכולות של אורי אלון, כמו גם הניסיון שהוא הביא איתו. היסודות שהוצבו חזקים ויסייעו לנו להמשיך להוביל את הכדורסל הישראלי עוד שנים רבות".

ג'רום דייסון עם אייל חומסקי (שחר גרוס)

המשחק האחרון של אלון כבעלים: הפסד לחולון וביקורת על קטש

והיה גם משחק. ביקורת קשה מאוד הוטחה בעודד קטש על ניהול משחק רע שלו, שעלה להפועל ירושלים באליפות והסתיים בנוקאאוט מקצועי של דן שמיר על המאמן הלאומי. האכזבה בשדרה הניהולית הייתה בשיאה. גיא הראל התיישב על המדרגות מחוץ לחדר ההלבשה של המפסידים בשוק טוטלי עם הפנים בין הרגליים. חומסקי לידו ניסה להתאושש מההלם.

בירושלים מאוכזבים מאוד מהרוטציה של מאמנם, שוויתר לגמרי על הקפטן יותם הלפרין. הקלע הישראלי נותר על הספסל גם ביום של אחוזים רעים של חבריו. צוות המאמנים כבר לא רוחש כבוד מקצועי לגארד והוא יעזוב את האדומים. הלפרין נעמד לא פעם מאחורי הספסל ומתח איברים, ניסה להישאר חם. בשניות הסיום כשגילה כשהתייבש לגמרי, רתח מכעס והשליך מגבת וחולצה על הרצפה בעצבים. הוא ישב חצי עירום בחדר הלבשה דקות ארוכות, לא זז, בהלם שככה הסתיימה עבורו קדנציה. "זה לא בסדר. השפילו אותו", אמרו גורמים בבירה. גם פורוורד הפועל חולון גיא פניני יצא להגנת חברו ונשמע מדבר על הסיפור עם המנכ"ל האדום במסדרונות ההיכל.

יותם הלפרין (שחר גרוס)

ויש עוד כמה ממורמרים על מאמנם: קיילין לוקאס למשל, שהובא על ידי פוטיס קאציקריס כמחליפו של קרטיס ג'רלס ונמחק לגמרי מהרוטציה - היה בהלם שלא נכנס אפילו לדקות בודדות כאשר ראה את ג'רום דייסון נאנק מכאבים בידו.

"מאוד הופתעתי שלא שותפתי. ראיתי את ג'רום נאנק מכאבים. ראיתי אותו מחזיק את היד, הרגשתי שאני יכול לתרום, אולי לעשות עצירה בהגנה אולי לקלוע נקודות. רציתי להיות חלק מזה. נפגשתי עם המאמן לפני כמה שבועות וחשבתי שיהיה אחרת. לא היה לנו חיבור, הוא לא האמין בי. באתי כמחליפו של קרטיס ג'רלס, חשבתי שאקבל הזדמנות, אבל הפכתי לשחקן שהמשימה שלו היא לאתגר אחרים באימונים - הכנתי את ג'רום, טרנס קינזי ואפילו יוגב אוחיון למשחקים. זה כואב". 

ג'רום דייסון (אורן בן חקון)

ג'רום דייסון רשם הופעה הירואית ונראה ששיחק עם בוהן שבורה. הגארד האמריקאי סבל כל המשחק מכאבים בידו וכל פוזשן הגנתי ניסה לשמור על האיבר הפגוע, מה שהשפיע עליו לשמור על אגרסיביות. אוהדי ירושלים היו המומים שהוא לא ירד לספסל לקבל טיפול רפואי, ורבים מהם החלו לקלל את קטש ודרשו להוריד אותו לספסל. גם הראל, שעזב את מושבו על הפרקט והסתובב מאחורי הסל, זכה למבול של צעקות והאשמות.

דייסון סיפר ל-ONE שנפגע בשלב מוקדם בהתמודדות כאשר קיבל מכה יבשה משחקן חולוניה, אולם אינו זוכר את המהלך בפרטים. יתרה מזאת, אם לפני תקופה מסוימת ה-MVP של סדרת הגמר אשתקד רצה לחתום על הארכת חוזה, כעת הוא נשמע אחרת לגמרי: מאוכזב וכועס, אפילו תחושת מיצוי אולי הדדית.

"העתיד בירושלים? כולם יודעים מה אמרתי לפני שלושה חודשים, שרציתי להיות פה. מאז שאמרתי זאת לגיא הראל לא שמעתי מהם כלום. לגבי המשחק, אני לא קובע את החילופים אז אני לא יכול להתייחס לרוטציה, אבל היו לנו איבודים שטותיים, טעויות בהגנה, החטאות מתחת לסל, וכמה עבירות שפגעו בנו", סיכם.