אחרי שהבעלים אורי אלון הטיל פצצה והכריז על עזיבתו את המועדון הירושלמי, הפועל ירושלים ערכה הערב (שלישי) מסיבת עיתונאים הנוגעת לעזיבתו של איש העסקים והעברת סמכויות הניהול לקבוצת משקיעים שכוללת את איל חומסקי, שהפך לשותף-מנהל וסיפר על ההשלכות והשאיפות לקראת העתיד. כמו כן, גיא הראל סיפר על ההתלבטות בנוגע להשתתפות במפעל האירופי.

איל חומסקי, אמר בפתיחה: “אם הייתי יכול כמו ב-NBA לתלות דגל הוקרה לאורי אלון הייתי עושה זאת, מה שקרה לקבוצה בחמש השנים האחרונות זה שיפור בכל התחומים. יש לו תרומה ענקית פשוט. לאלון מגיע קרדיט על כל מה שקרה ובעיקר על הדברים הטובים. כמו כן, עיקר השליטה הייתה של החברה של אורי אלון, מה שקרה שהוא הגיע להסכם עם השותפים שלו בחברה והם ממשיכים להיות חלק מהבעלות של הפועל ירושלים. את השותפים אף אחד לא הכיר, אך היה להם חלק משמעותי בתוך הקבוצה של אלון, זו חברה שהוא עמד בראשה, והאנשים ביקשו להישאר אנונימים, הוא העביר להם את המניות והם שולטים כרגע במרב המניות בקבוצה ומינו אותי כשותף-מנהל, מישהו שיעמוד בפרונט בימים טובים ורעים על מנת שינהל ויקח אחריות”.

אייל חומסקי וגיא הראל (שחר גרוס)

“זה תהליך שאנחנו עובדים עליו חצי שני”, אמר חומסקי והוסיף: “היו כבר שמועות לפני ככה שזה לא היה הכי מפתיע, אך תהיה המשכיות מלאה. הגענו למספרים פנומנלים, שהקבוצה יכולה להישאר קבוצה מובילה רק מהאמצעים. אנחנו כבר לא נזקקים, התשיות של האוהדים הנפלאים הביאו אותנו למצב המצוין הזה. אנחנו נכנסים לעידן חדש שנצטרך לבדוק איפה טעינו, מה עשינו לא בסדר. נלמד נפנים את הטעויות ומקווה שבשנה הבאה נהיה חזקים יותר”.

על תקציב: התקציב בשנה הבאה יהיה פחות מהשנה שהייתה, אך לא באופן משמעותי. עם קצת יותר ספונסרים אנחנו מצפים לא להיות רחוקים מהתקציב של העונה החולפת. להפועל ירושלים יהיה התקציב השני הגודלו בהפרש גדול מהמקום השלישי. בוא נקווה שהירידה לא תהיה גדולה מ-10-15%, נמשיך להילחם על כל התארים. העונה שהייתה? נכשלנו העונה באירופה ובליגה, אבל יחד עם זאת להגיע חמש פעמים לפיינל פור ובסוף זה משחק אחד שמכריע הכל. לצערי זו השיטה שהאליפות והגביע זה אותו דבר ואני מקווה שאצליח לשנות זאת”.

גיא הראל (שחר גרוס)

גיא הראל המשיך ואמר: “בתמימותינו חשבנו שלזכות בשתי אליפוית בשלוש שנים, ולהוביל את היורוקאפ בקהל שנתיים ברציפות, ולהיות בעלי חוזה השידור הכי גבוה לקבוצה בודדת יובילו אותנו יורוליג. אנחנו מבינים היום שזה לא מספיק, אין ספק שאורי איש חזון ואחד שיודע להשיג את מה שהוא, אבל בשמו להגיד כמה זה השפיע עליו אני לא יודע להגיד. בקרוב נקבל החלטה אם נשחק ביורוקאפ או במפעל של פיב"א בעונה הבאה”.