לאחר הודעתו של אורי אלון היום (שלישי) על עזיבת הפועל ירושלים בצורה דרמטית, גורמי כדורסל בכירים אומרים ל-ONE שכל העזיבה שלו קשורה לכך שהקבוצה לא יכולה להיכנס ליורוליג, כיוון שזה מועדון סגור למכבי תל אביב בלבד.

אותם גורמים אמרו ל-ONE: “אין ספק שאורי לא עזב בגלל החברה שלו קומפאס, ההנפקה שהיא עשתה לאחרונה או ה-NBA, אלא כיוון שהוא לא יכול להיכנס ליורוליג שזה מפעל סגור באופן שערורייתי לכל המדינות, לא רק עבור קבוצות אחרות בישראל שהן לא מכבי. אורי אלון הגיע להישגים גדולים בהפועל ירושלים והביא לה שתי אליפויות וכשהבין שהוא לא יכול להיכנס ליורוליג, הוא החליט לוותר”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
בדרך לדאבל? חולון מנצחת את ירושלים בחצי

עוד אמרו: “וזרקו אותו ליורוקאפ, שאף אחד לא מכיר שם יותר משלוש-ארבע קבוצות. אי אפשר לבוא בטענות אליו ואפשר להבין אותו. הוא מיצה את עצמו בירושלים ולא יכול היה להכניס אותה ליורוליג, שזה דבר שמגיע לה אחרי שזכתה באליפויות בארץ. זה שערוריה המפעל הסגור הזה וזה פוגע בליגה, כי מי שהיא לא מכבי ת”א וזוכה באליפות, לא נכנסת ליורוליג. להבדיל מהכדורגל, שם האלופה מגיעה לליגת האלופות ויכולה למנף את עצמה כלכלית כי זה מפעל שהוא תלוי הישגים. אנחנו מבינים את התסכול וההחלטה של אורי אלון, לצערנו בגלל הההתנהלות הלא מובנת של ראשי הירוליג, הוא עוזב”.

“צריך לבדוק איך לשנות את העניין הזה עם היורוליג, לא ייתכן שיש פה ליגה ש-2-3 קבוצות אצלה יכולות לשחק ביורוליג וראשי היורוליג עשו מועדון חברים סגור לקבוצות מסוימות. זה פוגע בירושלים ובשאר הליגה. אם ירושלים הייתה ביורוליג הוא לא היה עוזב”.