סנטר הפועל תל אביב מאט הווארד, שחתם בשורות האדומים בפגרה החולפת על חוזה עם אופציה עד 2019, עשוי להיכנע לפציעות ולפרוש מכדורסל, גורמים סיפרו ל-ONE לראשונה על כוונתו של האמריקאי. 

הווארד (2.03, 29), סבל העונה מלא מעט פציעות שתקפו אותו כבר בטרום עונה במסגרת אימוני הקבוצה והסתיימו בפגיעה נוספת בפיינל פור נגד מכבי ת"א. הסנטר, שנפצע ברגלו, סובר כי מדובר בסדק או שבר, בהתחשב בכאבים שחווה בתקופה האחרונה.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
ספאחיה: מכבי חזרה למקומה הטבעי

הוא רשם ממוצעים של 10.1 נקודות ו-6.7 ריבאונדים ב-27 הופעות בליגה הישראלית כאשר במקביל דקות המשחק שלו צנחו בפלייאוף. לאדומים אופציה על שירותיו עד ה-1 ביולי, אז יודיעו אם הם מממשים עליו את האופציה או מוותרים עליו, כאשר הם צפויים לוותר על מימוש ההסכם לעונה 2018/19.

הווארד שיחק בשטרסבורג ורואן הצרפתיות, אולימפיאקוס היוונית, ולודווינסבורג הגרמנית. בשלב זה לא ברור מה יעשה בעתיד, אבל ישנה אפשרות כי במידה וישאר בכדורסל, ישוב כגורם מקצועי למכללת באטלר, או יעבוד לצידו של מאמנו לשעבר, בראד סטיבנס, בבוסטון סלטיקס בשל העובדה שהם נמצאים ביחסים מצויינים ומדברים לעיתים תכופות. כרגע לא התקבלה החלטה רשמית והכל באוויר.