ראינו הערב בדרבי שלמכבי תל אביב יש בעיה ושמה פייר ג'קסון. הוא  לא שומר, לא מתקיף, מתחיל את המשחק עם איבודי כדור, יש לו שפת גוף לא טובה. הוא בעצם הרכז היחידי של הצהובים שאמור להוביל, לשלוט בקצב, להכניס את החברים למשחק, אבל ג'קסון עסוק כל הזמן בעצמו.

אנשי מכבי ת"א צריכים להתפלל שההבאה של ג'רמי פארגו תוריד את התלות בג'קסון, שמחכה רק לרבע האחרון במשחק כדי להתחיל לשחק ברמה סבירה, וקבוצה כמו מכבי ת"א לא יכולה לחכות לשחקן עד הרבע האחרון.

ראינו הערב שכל התקפה של הפועל ת"א שג'קסון שמר על רביב לימונד, הורידו אותו לאותיות, ולימונד ניהל משם את המשחק. כל פיק אנד רול יוצר להפועל ת"א זריקה קלה, מהגארד שעשה את הפיק אנד רול או מהעזרה שהוא מקבל, וכך משאיר שחקנים פנויים.

אלכס טיוס ודיאנדרה קיין חוגגים (משה חרמון)

השאלה היא איזה פארגו מכבי ת"א תקבל, זה סיפור בפני עצמו. בקדנציה הראשונה הוא היה מדהים, מעל הליגה, בקדנציה שנייה היה טוב בהתחלה, אבל ככל שהעונה התקדמה היה פחות טוב.

הוא בא כעת עכשיו לשקם את הקריירה שלו, לחזור להיות שחקן יורוליג. אם יהיו לו את האנרגיות הנכונות כדי לחזור להיות שחקן מוביל, אז אולי בקבוצה של נבן ספאחיה ירוויחו; אם ימשיך בדעיכה, אז מכבי לא תרוויח כלום מהמהלך הזה. אבל זה היה הימור מחושב של מכבי, הם הבינו שהם לא יכולים להסתמך על ג'קסון.

האיש של המשחק מבחינת מכבי ת"א היה ג'ון דיברתולומאו, שלמזלם של הצהובים, עם כמה פעולות גדולות של שלשה ופאול, שינה את המומנטום וניצח למכבי את המשחק. מצד שני, זה מראה את הבינוניות של מכבי, לא נשכח שכאשר הוא היה במכבי חיפה בחיים הוא לא ריכז (למעט פעמים בודדות), והוא הפך להיות בעצם הרכז של מכבי בליגה הישראלית.

רביב לימונד עולה לסל (איציק בלניצקי)

הפועל ת"א קבוצה אפורה ולא יצירתית, אבל מאוד יעילה. היא יודעת מה החוזקות שלה ומנגד מה החולשות שלה. מאוד קשה לשחק נגד קבוצה כזו, קבוצה ששומרת ומפעילה עליך לחץ במשך 40 דקות. חסר לה עוד גארד כישרוני שיצא קצת מהתבנית ברגע שהם נתקעים ולא מצליחים לעשות סל, יקח ויעשה. יש להם את לימונד, ג'רל מקניל, אבל זה לא מספיק, מקי לא בעניינים, שיחק 5 דקות וסיים עם 5 עבירות, אבל זו קבוצה שצריך להיזהר ממנה, שיכולה לבוא לסדרות ובעצם להתיש אותך ולנצח. אבל הייתי מצפה ממנה ליותר יצירתיות.

לסיכום, עצוב לראות שבדרבי תל אביבי, ההיכל ב'מנורה מבטחים' לא מלא, שזה פעם היה נחשב לאחד המשחקים הגדולים של הליגה הישראלית. ראינו שהקבוצה המנצחת בלי משחק ריצה, ובמשחק עומד הם מאוד בינוניים, וראינו את הפועל ת"א שבלי טעויות של הקבוצה השנייה שבזכותה הם עושים סלים, גם הם מאוד בינוניים במשחק העומד.