ג’רארד פיקה אירח הערב (רביעי) ב-’פליירס טריביון’, את אחד השוערים האייקונים בתבל, ג’יאנלואיג’י בופון. הבלם של ברצלונה, שהפך להיות מעין מנחה קבוע של תכנית הראיונות הזו, שמע מהשוער האיטלקי על הקריירה, הפרישה המתקרבת, הגביע העולמי ושלל נושאים בוערים.

תחילה, בופון נשאל על הופעת הבכורה שלו: “זה היה משחק חשוב מאוד, היינו בשוויון נקודות עם מילאן, שהחזיקה בסגל של אלופים שכלל את רוברטו באג’יו, ג’ורג’ וואה ופאולו מלדיני ואני בסך הכל ילד בן 17 במשחק הזה. המאמן אמר לפני המשחק לא לחוש פחד. כשהוא אמר לי שאקבל את ההזדמנות שמחתי מאוד, כי ידעתי שאוכל להוכיח לעולם מה בופון שווה ואיזה שוער טוב הוא. זו הייתה שמחה מהולה בפחד לקראת משחק ענק”.

הגביע העולמי ב-2006: “זה היה משוגע. 12 שנים חלפו וכשאני מסתכל על צרפת אני מבין שהם היו קבוצה טובה מאוד. בגמר הייתי פחות לחוץ מאשר בחצי נגד גרמניה, אבל בלילה לפני המשחק נגד צרפת ישנתי רק שעתיים, אני זוכר שהרגשתי חוסר נוחות, היו רגשות מאוד חזקים שהיה קשה לשלוט עליהם”.

המצב של הכדורגל האיטלקי: “משהו לא בסדר, קשה לי להאמין שאיטליה לא תצליח לייצר כשרונות כמו פעם, כשהגעתי לנבחרת היו שם שחקנים המון שחקנים גדולים כמו באג’יו, דל פיירו, טוטי, אינזאגי ומונטלה, אבל ב-10 השנים האחרונות יש לנו נבחרת טובה, רק בלי הכישרון המיוחד שהיה פעם. בלי שחקנים מסוימים קשה מאוד להשיג תוצאות”.

רוברטו מנצ'יני. יציל את הנבחרת האיטלקית? (טוויטר)

23 שנים בכדורגל האיטלקי: “אני יודע שאני דמות ספורט חשובה, לא רציתי בעבר ואני גם לא רוצה עכשיו לעזוב את איטליה. כל עוד אני יכול, אני מעדיף להישאר פה”.

העתיד: “עוד כמה חודשים אני אפגש עם נשיא המועדון ונעריך את המצב בצורה רגועה. כרגע אני שמח, ברגע שאני על המגרש טוב לי כי אני אוהב את האווירה, אני עם חברים ואני יודע שאני יכול לעזור על הדשא”.