באתלטיקו מדריד חגגו אל תוך הלילה את הזכייה השלישית בהיסטוריה בליגה האירופית, זאת אחרי 0:3 בגמר בליון נגד מארסיי הצרפתית. אנטואן גריזמן כיכב בדרך להנפת הגביע השני בחשיבותו ביבשת במה שהיה הגביע ה-16 מתוך 17 האחרונים שמניפות קבוצות ספרדיות (משנת 2014 ועד היום – ליגה אירופית, ליגת האלופות, סופרקאפ אירופי וגביע העולם לקבוצות). 

הזכיות הקודמות של הקולצ’ונרוס בגביע הזה התרחשו ב-2010 וב-2012. מאז היא בעיקר התרכזה בליגת האלופות וגם פספסה את הזכייה בה מול ריאל מדריד, אך העונה עם ההדחה משלב הבתים של הצ’מפיונס אל מסלול הנופלות בליגה האירופית, היה ברור כי הקבוצה של צ’ולו סימאונה הולכת בכל הכוח על התואר. עבור המאמן הארגנטינאי היה זה תואר שישי כמאמן אתלטי. 

אנטואן גריזמן (רויטרס)

מי שמשך את תשומת הלב גם בגמר בליון היה גריזמן הצרפתי שכבש צמד וסגר שלב נוקאאוט מושלם עם שערים במשחקי 32 האחרונות, שמינית הגמר, רבע הגמר, חצי הגמר והגמר. בכך הוא הגיע ל-29 שערים העונה לצד 13 בישולים בכל המסגרות, ולא פחות מ-45% משערי הקבוצה העונה הגיעו עם מעורבות ישירה שלו. 

הצמד של גריזי היה הראשון של שחקן צרפתי אי פעם בגמר אירופי והוא גם סגר את הקמפיין שלו עם שמונה שערים באירופה העונה, שיא עבורו. אחרי המשחק הוא קיבל כמובן את כל הכותרות כאשר המעבר לברצלונה ממש מעבר לפינה והוא זה שצריך להחליט האם ללכת לשם ולהכניס לאתלטיקו 100 מיליון יורו, או שמא להישאר בקבוצה ממדריד. הדעות בסיום היו על הגבול של בין מחמאות לבין עקיצות.

שחקני אתלטיקו חוגגים בטירוף עם האוהדים (רויטרס)

הנשיא, אנריקה קרסו, הצהיר: “אנטואן גריזמן הוא שחקן שלנו, נקודה, סוף. היה לו משחק נפלא, צמד, יכולת מרשימה, אנחנו מאושרים מכך שהוא אצלנו. זה היה יום טוב עבור אתלטיקו ויום מצוין עבור העיר מדריד. הניצחון הזה הופך את העונה שלנו לטובה. עברנו לאצטדיון חדש שבו אנחנו שומרים על מאזן מאוד מרשים, יש לנו תואר אירופי, אנחנו במקום השני בטבלה, אי אפשר היה לבקש יותר”. 

מאידך, המנכ”ל שלו מיגל אנחל חיל, היה נשמע קצת שונה: “גריזמן יצטרך להחליט בעצמו אם הוא נשאר או עוזב. זה יסתכם בסופו של יום במה שהוא מרגיש, כי הוא צריך לבחור האם הוא רוצה להיות כוכב אצלנו, האם הוא רוצה להיות שחקן היסטורי במורשת של אתלטיקו מדריד, או שמבחינתו הוא רוצה ללכת למועדון שבו הוא יהיה עוד שחקן, יישב לא מעט בספסל ולא יוכל להיכנס להיסטוריה של המועדון הזה (ברצלונה)”. 

אנטואן גריזמן ודייגו גודין עם הגביע (רויטרס)

המאמן סימאונה, היה מפוייס יותר: “הוא כרגע נמצא בתחושות אדירות, כך שיש דרך להשאיר אותו והיא צריכה להיות עכשיו. אני אהיה שמח בכל סיטואציה. אם הוא יישאר כאן, אני מבטיח לו שיש לו עוד לאן לגדול איתנו. ואם הוא יבקש לעזוב, נודה לו על השנים היפות כאן ונמשיך הלאה”.