סוף עידן באיטליה. ג'אנלואיג'י בופון כינס היום (חמישי) מסיבת עיתונאים מיוחדת בה בישר כי הוא עוזב את יובנטוס. ברקע יש כבר תקופה ארוכה שמועות רבות על כך שזוהי העונה האחרונה שלו כשוער, אך עושה רושם שבופון ימשיך במקום אחר.

בופון, שיערוך את משחקו האחרון מול ורונה ביום שבת, אמר: “זה יום מרגש עבורי. אני בסופו של מסע נהדר. תמיד ניסיתי לתת את הטוב ביותר. ביום שבת ייערך המשחק האחרון שלי וסוף המסע שמסתיים עם שני גביעים. זה יהיה מיוחד מאוד”.

בופון. אומר שלום (רויטרס)

“אחליט על עתידי בשבוע הבא. לפני 15 ימים כבר חשבתי להפסיק לשחק, אבל קיבלתי הצעות מעניינות מאוד. אני מרגיש חזק מתמיד בגיל 40. התרגלתי להתמודד ברמות הגבוהות ביותר, אז הצעות על הישגים מינוריים לא באות בחשבון. לא אחזור למשחק פרידה מנבחרת איטליה”.

נשיא יובנטוס, אנדראה אניילי, אמר: “בופון מחזיק במספר הצעות על כר הדשא ומחוצה לו. אגדות אכן קיימות. בערך 30 אחוז מהתארים במוזיאון של יובנטוס רשומים על שמו”.

ליברפול תקפוץ על המציאה?

על פי האתר “ספורטמדיאיסט” האיטלקי, בופון מחזיק בהצעה מליברפול האנגלית, שתשחק  בגמר ליגת האלופות מול ריאל מדריד בשבוע הבא. לליברפול יש כיום את לוריס קריוס הגרמני ואת סימון מיניולה הבלגי המאכזב.

בופון. יגיע לאנפילד? (רויטרס)

בופון בן ה-40 נמצא לקראת סופה של קריירה בת 23 שנה כשוער בכיר בכדורגל העולמי והאיטלקי, אולם ביובנטוס הוא בכל מקרה לא ימשיך ויהיה מעניין מאוד לראות האם אכן יהיה מדובר במעבר לאנפילד. גם באיירן מינכן ופאריס סן ז’רמן הוזכרו כמועמדות, כאשר האחרונה אף הציעה לפי דיווח במדינתה חוזה לשנתיים.