קיימות לא מעט דרכים בעזרתם מנסים אוהדי הכדורגל לחזות את תוצאות מונדיאל 2018 שייצא לדרכו השבוע ברוסיה. היום (שלישי) פורסם מחקר חדש מטעם “לויד’ס”, שוק הביטוח הבינלאומי הגדול בעולם בשיתוף עם המרכז למחקר כלכלי שהתבסס על נתונים פיננסיים וקבע כי נבחרת צרפת תהיה זו שתחזור הביתה עם הגביע.

המחקר, לקח בחשבון את הערך הכלכלי של כל נבחרת ביחד עם הדרך שאותה היא אמורה לעבור עד למשחק הגמר. צרפת שמחזיקה בסגל שחקנים עם ערך כולל של 1.4 מיליארד ליש”ט, מקידמה את אנגליה (1.17 מיליארד) וברזיל (1.1 מיליארד). הערך הכולל של כל הנבחרות יחד עומד על סכום אסטרונומי של 13.1 מיליארד ליש”ט.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
קורע: הזובור על קוטיניו לכבוד יום ההולדת

הבית בעל הערך הכי גבוה הוא זה של בלגיה, אנגליה, טוניסיה ופנמה, אבל יחד עם זאת מציג גם חוסר שוויוניות מוחלט, כאשר נמצא שכלמ שחקן בסגל של נבחרת שלושת האריות, מחזיק בערך גבוה יותר מזה של כל נבחרת פנמה. הבית השוויוני ביותר על פי המדדים שנבדקו הוא בית 8, בו ישחקו פולין, קולומביה, סנגל ויפן.

אגב, מחקר דומה שנערך לפני מונדיאל 2014 בברזיל, ניבא שאלופת העולם הנוכחית גרמניה, תהיה זו שתזכה בתואר, כך שבצרפת בהחלט יכולים לשאוב אופטימיות מהתוצאות הנוכחיות.