מונדיאל 2018 ממש מעבר לפינה. יומיים לפני משחק הפתיחה הרשמי של הגביע העולמי בין רוסיה לערב הסעודית שייערך באצטדיון לוז'ניקי במוסקבה, העיר סוצ'י שממוקמת לחופו של הים השחור בדרום-מזרחו של מחוז קרסנודאר, לובשת חג.

בעוד עיני כל העולם יופנו למשחק בבירת רוסיה לאחר הטקס המפואר, יריית הפתיחה האמיתית לטורניר הכדורגל הגדול בעולם תישמע כאן בסוצ'י, כשנבחרת ספרד תפגוש את פורטוגל לדרבי איברי לוהט באצטדיון פישט.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
סרחיו ראמוס חושף את חדר המלון שלו ברוסיה

בניגוד להופעה המחרידה בברזיל, אוהדי לה רוחה מקווים כי רוסיה תאיר להם פנים ובינתיים האוהדים הישראלים, רובם אוהדי ספרד, כבר עושים את דרכם לסוצ'י לקראת המשחק והתחממו בטיסה. הנוכחות הפורטוגלית בעיר פחות מורגשת עד כה, אם כי בכל כמה דקות של הליכה בעיר צצה לה חולצה בורדו עם השם רונאלדו על הגב. 

מחרתיים, הם יתכנסו ב-Fan Fest של פיפ"א על יד הקניון הדרומי בקרבת החוף, שם תחל החגיגה הגדולה כשעל מסך הענק יוקרן משחק הפתיחה ואז יחל הטירוף האמיתי אם הופעות של זמרים מקומיים ומסיבה של ממש.

סוצ'י מוכנה למונדיאל (רדאד ג'בארה)

בין לבין, הם ניגשו לדוכן ה-Fan ID, "תעודת הזהות" שלהם לתקופת המונדיאל. המתנדבים והמתנדבות המקומיים של פיפ"א חרקו שיניים כדי להסביר להם את הפרוצדורה ואת העובדה שהם חייבים להסתובב עם התעודה ברחבי המדינה, אבל לבסוף הם יצאו מרוצים ומחוייכים עם תג על הצוואר והמשיכו לדרכם.

אוהדים מוציאים Fan ID (רדאד ג'בארה)

המהדורה ה-21 של המונדיאל, בפעם הראשונה במזרח אירופה, מטריף לגמרי את הרוסים וזה ניכר החל משדה התעופה, כשדגלי המונדיאל מקשטים את רחובות, המלונות, מתנוססים על האוטובוסים ועל שדה התעופה, ובעצם בכל פינה כאן מתמרקים לקראת הגביע העולמי.