נבחרת ברזיל, ששוהה בסוצ'י לקראת תחילת המונדיאל, מלווה על ידי לא מעט עיתונאים ברזילאים שלנים יחד עם הנבחרת באותו בית מלון. אחד מהם, הוא ז'ואאו הנריקה מארקס, כתב האתר הברזילאי UOL לענייני ניימאר. כן, לא טעיתם, הנריקה מארקס מסקר את הכוכב של הסלסאו והוא חי בפאריס כדי לעשות זאת.

אחרי שגדלו יחדיו בסנטוס ולהם היכרות אישית, ז'ואאו מלווה את "ניי" לכל משחק בליגה הצרפתית ומסקר אותו ברמה היום-יומית. בשיחה עם ONE הוא מספר על ההכנות והתקוות של הברזילאים, הבקשות המיוחדות של השחקנים בבית המלון, ניימאר כאדם, על התמונות ההן עם נטע אלחמיסטר ובר זומר. וגם: לאחר שלא התייחס לאפשרות שיגיע לריאל מדריד בעתיד, סיפר דווקא על הפעם ההיא שהכוכב היה קרוב לחתימה בבירת ספרד.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
זה הזמן של נבחרת ברזיל

"הבחירה של ברזיל בסוצ'י היא סופר-חשובה, המלון מצוין והעיר יפה, יש חוף וזה נהדר לשחקנים וגם לנו העיתונאים", אמר הנריקה. "זה טוב עבור ברזיל לגביע העולמי. העובדה שזה ריזורט על החוף היא בחירה ברזילאית טיפוסית, מזג האוויר חם וזו נקודה חשובה. הקיץ, העיר, התנאים, העניין הוא שנשחק במוסקבה, רוסטוב וסנט פטרסבורג, אבל בחרנו להיות בסוצ'י קודם כל. העיר הזאת מזכירה קצת את ריו דה ז'ניירו מבחינת החופים והקצב והשווינו אותה גם לסאו פאולו ולסלבדור".

השוואה בין המונדיאל הנוכחי לברזיל 2014 והסיכוי לזכות: "טוב יותר לנו ולשחקנים לשחק כאן ולא בברזיל. היה אז הרבה לחץ מצד העיתונאים, העם וכולם. קשה למחוק את מה שקרה לפני ארבע שנים, אבל עכשיו כולם מרגישים שזה הזמן לקחת את הגביע. כרגע ברזיל היא לפחות הנבחרת הדרום אמריקאית הטובה ביותר כרגע. ניימאר נכנס לכושר אחרי הפציעה ורוב השחקנים בשיא הקריירה שלהם. המומנטום מעולה מבחינת כולם. לא רק ניימאר, שהוא תעלומה, גם פיליפה קוטיניו, וויליאן, מרקיניוס, טיאגו סילבה, מרסלו, קאסמירו. ברזיל עם צ'יצ'י היא נבחרת גדולה".

ניימאר חוגג. בברזיל מתכוננים (רויטרס)

הבקשות המיוחדות של שחקני ברזיל במלון: "הם אוהבים מאוד פירות ים ויש פה אוכל מצוין כזה, אז זו אחת הבקשות שלהם והם נהנים מאוד מהאוכל פה. הם משוגעים על זה".

איך שחקני הסלסאו מעבירים את הזמן בין האימונים: "משחקים פה בערב הרבה פוקר בחדרים, גם פלייסטיישן. המשפחות של השחקנים נמצאות במלון קרוב מאוד לכאן אז הם באים לבקר. האווירה המשפחתית פה עוזרת לריכוז של השחקנים. ברזילאים חייבים את המשפחה והחברים לידם. זה אמנם מונדיאל רציני, אבל לוקחים את זה באיזי".

המלון של ברזיל בסוצ'י. שם ניימאר ישן (רדאד ג'בארה)

ניימאר האדם: "אני מסקר אותו מגיל 14, אנחנו מכירים מהעיר סנטוס ואני מלווה אותו. אז הייתי איתו גם במבחנים בריאל מדריד, הוא היה מאוד קרוב אז לחתום, אבל בחר לחזור לעיר, למשפחה ולחברים בברזיל ואז הגיע לברצלונה בזמן הנכון מבחינתו. היה לו קל לדחות אותם. צריך להבין, הוא סלבריטי בברזיל מגיל קטן, עבדתי מטעם ניימאר וליוויתי איתו בכל צעד. אני מכיר אותו אישית מגיל קטן, כך הגעתי לזה ועכשיו אני מסקר אותו כבר הרבה שנים. הוא סופר-בן אדם, מאוד אנושי מאוד, אדם ענק, לב ענק, חבר טוב שאוהב את חבריו קרובים אליו תמיד. הוא לא יכול בלעדיהם, זה מה שמניע אותו. זה האופי הברזילאי הטיפוסי".

האם שוחח עמו על המפגשים בפאריס עם נטע אלחמיסטר ובר זומר: "(צוחק), יש לו חבר ישראלי שהוא סוכן דוגמניות (שי אביטל, מ.ר) והוא הכיר ביניהם במסיבה. לניימאר יש בת זוג, ברונה, שהיא שחקנית בברזיל והם סופר-קאפל. אבל כן, בברזיל היו הרבה שמועות וספקולציות על כך שהדוגמניות הישראליות ביקרו אותו בפאריס ובברצלונה. אבל אלו רק ספקולציות".

ניימאר ובר זומר. בקשר טוב עם סוכן הדוגמניות הישראלי (אינסטגרם)