זעזוע ענק בנבחרת ספרד, יומיים בלבד לפני המשחק מול נבחרת פורטוגל במסגרת בית 2 של המונדיאל. יו”ר ההתאחדות הספרדית, לואיס רוביאלס, הודיע היום (רביעי) על פיטוריו של המאמן ז’ולן לופטגי בעקבות מינויו המפתיע לריאל מדריד. לופטגי אמר בשדה התעופה, רגע לפני שהוא חוזר לספרד: "אני עצוב מאוד, אבל יש לנו נבחרת מפוארת ואני מקווה שנזכה בגביע העולמי".

אז מהי הסיבה לפיטורים? רוביאלס הרגיש מרומה על ידי המאמן הלאומי שלא הודיע על המו”מ ועם מינויו לאלופת אירופה גרם לסחרור בלתי רצוי במחנה הנבחרת שצריכה שקט לפני פתיחת משחקי הגביע העולמי. היו”ר דרש מהמאמן להתפטר מהמשרה, אך מקורביו ואנשיו בהתאחדות ניסו להרגיעו, ללא הצלחה. גם השחקנים ניסו לשכנע ולהשאיר את המאמן. לופטגי האריך חוזה בספרד ב-22 במאי עד קיץ 2020, אך הדבר נקטע באיבו. מי שמונה במקומו הוא המנהל הטכני, פרננדו היירו.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
"לא רוצים שמאמן ריאל יזכה במונדיאל"

רוביאלס אמר במסיבת העיתונאים: “בשם ההתאחדות אנחנו רוצים להזכיר את התרומה שלו למקום אליו הגיעה הנבחרת בזכותו עד עכשיו. המשא ומתן התרחש בלי שהיינו מודעים אליו. אנחנו רוצים לחדד שיש דרך לפעול. מצאנו את עצמנו מחויבים לקבל את ההחלטה הזאת. אבקש שתבינו שאני מעוניין לענות על מעט שאלות כי יש הרבה עבודה”.

האם הוא מרגיש נבגד: “אני לא מרגיש כך, חוסר השיתוף שלנו בתהליך הוא משהו שאנחנו לא יכולים להתעלם ממנו. הדרך היא חשובה. כשיהיה לנו מידע להודיע לגבי מועמדים - נודיע. בזמן שהמאמן של הנבחרת עובד עבורנו, זאת לא הדרך לעשות את הדברים”.

תגובות השחקנים למהלך: “אני מרגיש קרוב מאוד לשחקנים וגם למאמן, זהו המצב הכי מסובך שיכולתי למצוא את עצמי בו, אני יכול להבטיח שהשחקנים יעשו הכל כדי לקחת את הנבחרת הכי רחוק שאפשר. המצב מסובך מאוד”.

לופטגי ורוביאלס (משמאל) מחויכים במחנה הספרדי לפני שבוע, איך שגלגל מסתובב (רויטרס)

ההתנהלות של ריאל מדריד: “אני חושב שהם מחפשים את המאמן הכי טוב. אני לא רוצה לבטא את דעתי על האופן שבו הם צריכים להתנהל. לא לגיטימי שאנחנו נקבל הודעה על תהליך המשא ומתן חמש דקות לפני ההודעה שלהם. אנחנו מצפים שמי שרוצה לבצע משא ומתן עם עובד ששייך להתאחדות, כי זה אינטרס לאומי, לא יעשה את זה מאחורי הגב שלנו”.

חבילות לליגה הטובה בעולם. לחיצה אחת ועוד רגע אתם שם