מעט אחרי שיו”ר ההתאחדות הספרדית לואיס רוביאלס הודיע על פיטוריו של מאמן הנבחרת הלאומית ז’ולן לופטגי, הספרדים הודיעו היום (רביעי) כי מי שיעמוד על הקווים במונדיאל הוא המנהל הטכני, פרננדו היירו.

רוביאלס הצהיר כי הם רוצים לעשות כמה שפחות שינויים בצוות המקצועי של הנבחרת, רגע לפי שהיא מתמודדת ביום שישי מול נבחרת פורטוגל בקרב שצפוי להכריע את המאבק על ראשות בית 2. עוד לפני כן אלברט סלאדס, מאמן הנבחרת עד גיל 21 של ספרד וקיקה סטיין מבטיס הוזכרו כמועמדים, אך היירו נבחר.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
"לא רוצים שמאמן ריאל יזכה במונדיאל"

היירו עלה לכותרות בגלל אירוע חריג שהעיד על הלחץ אליו נכנסו בנבחרת ספרד אחרי ההודעה על מינויו של לופטגי לריאל מדריד – שיחה שהתקיימה בין המאמן להיירו במהלך האימון. השניים ניהלו שיחה בטונים גבוהים והשתמשו בלא מעט מחוות ידיים עצבניות, כל זאת לעיני השחקנים שהתאמנו על כר הדשא במקביל.

כזכור, היירו היה מועמד לקבל תפקיד מקצועי בהתאחדות לכדורגל בישראל, אך בעקבות הסערה שקמה המינוי לא יצא לפועל. מי שהיה אחד מעמודי התווך של נבחרת ספרד בשנות ה-90 פרש ב-2005, אך קריירת האימון שלו דלה למדי. ב-2014/15 היה עוזר מאמן בריאל מדריד וב-2016/17 אימן את אוביידו מהליגה השנייה, אך לא הצליח להעלות אותה ללה ליגה. כעת הוא יתמודד בפני אתגר שונה לגמרי.