תוכנית הספורט של ישראל בשיתוף ONE משודרת בכל ערב מ-18:00 עד 20:00. את תוכנית הספורט ניתן לשמוע ברדיו תל אביב (102FM), רדיו חיפה (99.5FM ו-107.5FM), רדיו ירושלים (101FM), רדיו דרום (97FM ו-95.8FM), וגם באשקלון ובאשדוד ב-101.5FM. בנוסף לכל שלל התחנות המכובדות, התוכנית משודרת גם כאן באתר.

שרף: “מכבי עם פארגו הקבוצה הכי טובה בארץ“

שוחחנו עם צביקה שרף על משחק גמר הפיינל פור של ליגת ווינר סל בין מכבי תל אביב להפועל חולון ועל פרשת השחקן המתקיף של מחזיקת הגביע.

צביקה שרף (נעם מורנו)

מה הלך הרוח לקראת הגמר?
”השבוע כולם נכשלו בתחזיות, חשבו שהדרבי יהיה יותר צמוד ומכבי דרסה בדרבי, כולם חשבו שבגלל סאגת רייס ירושלים פייבוריטית ואנחנו יודעים איך זה נגמר. מכבי עם פארגו היא הקבוצה הכי טובה בארץ, אבל גם לחולון יש דברים מיוחדים.

מה השתנה מהגמר גביע?
”ההגעה של פארגו שינתה הכל אצל מכבי ת”א, נגד הפועל בחצי גמר הם גם שמרו יותר טוב, אני חושב שמכבי פייבוריטית. כשאתה מביא שחקן טוב באמצע עונה הוא יכול לשנות לך את כל העונה”.

ג'רמי פארגו. שינה את העונה של הצהובים (איציק בלניצקי)

מה אתה חושב על הפרשה של הזר של חולון?
“קודם כל, הכאת נשים זה דבר חמור ואסור לקבל אותו, אבל כל אחד זכאי כל עוד הוכח אחרת”.

מה הנקודות מפתח למשחק?
”פניני לכל אורך הפלייאוף לא היה טוב, אבל נראה מעולה בחצי גמר, למכבי יש הרכב יוצא מן הכלל, לגבוהים הישראלים שלה יש חשיבות רבה. חולון תצטרך לעצור את טיוס שהיה נהדר במשחק הקודם”.

אלכס טיוס (רדאד ג'בארה)

למי יש ישראלים יותר טובים?
”אני חושב שיש שוויון בישראלים”.

נמני: “לא ברור איך מעצמה כמו ספרד מתנהלת בצורה הזאת“

אבי נמני, סוכן השחקנים ושחקן העבר, דיבר איתנו על פיטורי ז’ולן לופטגי ומינוי פרננדו היירו למאמן נבחרת ספרד רגע לפני פתיחת המונדיאל ברוסיה.

אבי נמני (איציק בלניצקי)

מה דעתך על פיטורי לופטגי?
”אני לא מצליח להבין איך מעצמה כמו ספרד, עם נסיון ומסורת מגיעה למצב כזה, זה כשלון של כולם, של המאמן, של ההתאחדות וגם של ריאל מדריד. זה היה חייב להיעשות אחרי המונדיאל, כי יש לא מעט שחקנים של ברצלונה בנבחרת וכולם יודעים שיש יריבות בין הקבוצות, זה היה יכול ליצור בלאגן בתוך הקבוצה”.

מי זוכה?
”אני חושב שאנגליה תהיה הפתעה גדולה, היא תגיע לחצי גמר לפי דעתי. ברזיל, צרפת או ספרד יקחו את הטורניר”.

ז'ולן לופטגי (רדאד ג'בארה)

ברזל: “רג'וב מנסה להשיג הון פוליטי דרך הספורט“

שלומי ברזל, ראש מערך ההסברה בהתאחדות לכדורגל, ומיקי זוהר, חבר הכנסת מטעם הליכוד, שוחחו איתנו על החלטת פיפ”א לדחות את הצעת ג’יבריל רג’וב כנגד ישראל ולפתוח בחקירה רשמית כנגדו.

שלומי, סכם לנו מה היה היום בקונגרס פיפ”א
“רוב של 82% פסלו את ההצעה הפלסטינית כנגד ישראל ובנוסף, קיבלנו עדכון רשמי שפיפא פתחה תלונה רשמית כנגד רג’וב. הוא רוצה הרבה תשומת לב, בגלל שהוא רוצה לרשת את אבו מאזן, הוא מנסה דרך הזירה הספורטיבית להשיג הון פוליטי”.

שלומי ברזל (נעם מורנו)

אתה מרגיש שהפעם הוא ייענש כמו שצריך?
”הוא טיפוס שכבר מתקשים לראות אותו במסדרונות פיפ”א. הוא מנסה להפוך את הארגון לאו”ם ולכל מיני ארגונים שהיא לא”.

מיקי, איך יכול להיות שאין מאמן לנבחרת ויו”ר חדש להתאחדות הכדורגל ?
”חד משמעית שזה יכול להזיק לנבחרת ולכדורגל הישראלי. לצערי הרב, אין מתנדבים רבים לתפקיד, אנשים לא רוצים להכניס ראש בריא למיטה חולה. אולי הגיע העת לקחת איש מוכשר, לשלם לו שכר ושיעשה את העבודה כמו שצריך”.

מיקי זוהר (רדאד ג'בארה)

מה יש לך להגיב על ההתנהלות של רג’וב?
“אנחנו מכירים את ההתנהלות הזאת כבר לאורך שנים, לכן זה לא הפתיע אותי בכלל. השקר שמנסים להפיץ על מדינת ישראל, נבחרת ארגנטינה נפלה בפח הזה. ההתנהלות של פיפא ראויה מאוד בעיניי, ושאפו גדול להם על ההחלטות שלהם היום. האיש לא ראוי להתייחסות, אנחנו צריכים להגיד על כל במה אפשרית שישראל מדינה בטוחה ושאנחנו רוצים להיות חלק מהם ולהיות שותפים של כולם”.

כץ: “אני שומר את תפקיד המאמן לניר קלינגר”

יואב כץ, בעלי הפועל חיפה, שפך אור על סוגיית המאמן אצל מחזיקת הגביע ועתידו של ניר קלינגר במועדון.

מה הסיפור עם ניר קלינגר? למה אתה לא מחתים אותו?
”ניר ביקש לא להחתים אותו, ניר זה שרצה לחכות לנבחרת ואני נתתי את ברכת הדרך. היום הוא קצת שינה את דעתו, אחרי שאתמול הייתה לנו שיחה טובה מאוד”.

יואב כץ (עמרי שטיין)

זה נכון שדיברת עם יובל נעים על לאמן את הקבוצה?
“צלצלתי אל יובל נעים לדבר על שני שחקנים שאנחנו מעוניינים בהם, שחקנים ששיחקו אצלו”.

מי יהיה מאמן הפועל חיפה?
”לפי דעתי זה יהיה ניר, למרות הבעיות של היומיים האחרונים. אני לא מדבר עם אף אחד, אני שומר על התפקיד בשבילו”.

ניר קלינגר (אורן בן חקון)