אחרי שהפתיע את עולם הכדורגל, חתם בריאל מדריד ובעקבות כך פוטר בבושת פנים מנבחרת ספרד, ז’ולן לופטגי הוצג הערב (חמישי) רשמית כמאמן הבלאנקוס. למעשה, הייתה זו ההזדמנות הראשונה של המאמן בן ה-51 להשמיע גם את גרסתו להשתלשלות האירועים במהלך שתי היממות החולפות, במהלכן הפך למאמנה החדש של אלופת אירופה וגם פוטר מהמשרה הלאומית.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
לופטגי בוכה מהתרגשות בהצגתו כמאמן ריאל

נשיא המועדון פלורנטינו פרס פתח ואמר: "רצינו לעשות את זה אחרי הגביע העולמי, אבל נסיבות רבות הובילו אותנו לכאן, להתחלה של משהו חדש. אני שבע רצון להציג מישהו שכבר מכיר את המקום הזה בצורה מושלמת. אני יודע שעבור ז’ולן מדובר ביום של רגשות מעורבים כי הוא רצה להוביל את הנבחרת לזכייה בגביע העולם, אבל החלום השני שלו היה לאמן את ריאל מדריד”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
זה השער היפה ביותר בקריירה של רונאלדו?

עוד הוסיף פרס: “אין תקדים בהיסטוריה של הכדורגל שהסכם כזה הוצג כחוסר נאמנות, הרי החלטנו לפרסם את החוזה כפעולה של שקיפות כדי להימנע מהדלפות. מה שהיה צריך להיות מעשה של נורמליות הפך ליחסי גאווה לא מובנים. יש עשרות מקרים בהם נחתמו הסכמים לפני ובמהלך חגיגה של טורניר גדול, אבל בשום מקרה זה לא היה ריאל מדריד. אני תמיד מסביר כמה חשוב האיחוד של כל ריאל מדריד, אנחנו צריכים לעבוד מול אלה שרוצים להכפיש את הדימוי שלנו".

לופטגי הזיל דמעה ושיתף: "אתמול היה היום הכי עצוב בחיים שלי מאז מות אמי והיום זה היום הכי שמח. זה יום מרגש, אני רוצה להודות לנשיא ולריאל מדריד על האמון והאחריות. אני מרגיש שקיבלתי את הסמכות וכמאמן אני צריך את זה. נצטרך להיות אחד עם השני כדי להגיע אל הפסגות הגבוהות ביותר שיש ועל מנת לזכות בכל התארים”.

פלורנטינו פרס מציג את ז'ולן לופטגי (רויטרס)

המשחק של ספרד מול פורטוגל: “אני אראה את המשחק ואעודד כמו כל ספרדי. אני מרגיש חלק מהצוות הזה ובטוח שנעשה אליפות עולם גדולה למרות הכל. האם אני מרגיש מושפל? ההשפלה אינה תלויה במי שרוצה להשפיל. דיברנו בצורה מקצועית וכנה. הכי חשוב ומעל הכל, לא הייתה שום בעיה, השחקנים ידעו בדיוק מה קורה. ישנם תקדימים רבים למה שקרה והיינו שקופים כשזה התרחש, קיבלתי ברכה לבבית ואני לא יודע מה קרה פתאום. אני נאמן וחינכו אותי מגיל צעיר במדריד איך להיות אלוף". 

הכרונולוגיה של האירועים: "אני אהיה קצר, הנשיא הסביר את זה בצורה פנומנלית. ברגע שהיה מה לספר, רציתי לעשות את מסיבת העיתונאים באותו יום. הסיבה היחידה להוציא את זה הייתה כדי להיות כנה, להיות שקוף, השחקנים שלי ידעו ולקחת את זה בצורה פנטסטית, יש לנו קבוצה מפוארת".

הפרידה מהנבחרת: "זה היה אחד הדברים הנחמדים שעברתי. קיבלתי כבוד וחיבה מהשחקנים, אני חושב שהרווחנו את זה ביושר, אני וצוות האימון שלי. עבדנו קשה וברגע האחרון העירו אותנו מהחלום. יש לנו צוות נהדר ואנחנו מוכנים מאוד לפתיחת הטורניר, אני מקווה שיהיה לנו גם את המזל, כי צריך קצת מזל כדי לזכות בגביע העולם”. 

השחקן הטוב בעולם: "כריסטיאנו רונאלדו הוא השחקן שאני רוצה שיהיה לצדי תמיד. הוא ללא ספק הטוב ביותר בעולם כי הוא בריאל מדריד".

רוצים להגשים חלום ולטוס למשחק בליגה הספרדית? לחצו כאן לחבילות הספורט של ONE TRAVEL >>