שוער ליברפול לוריס קאריוס הראה שגם שחקנים גדולים יכולים לטעות בגדול ולגרום לקבוצה שלהם להפסיד את הגביע הכי חשוב. לשוער ברמות האלו אסור לטעות כך, קאריוס הפך להיות הגיבור הטראגי של גמר ליגת האלופות, כאשר השערים הראשון והשלישי שספג נבעו מטעויות שאסור שיקרו במשחק כל כך חשוב, אבל מצד שני כולם בסופו של דבר בני אדם.

לטעויות של שוער המייטי רדס יש חלק גדול בזכייה השלישית ברציפות של ריאל מדריד בצ’מפיונס. סגנון  המשחק של ליברפול במחצית הראשונה עבד. יורגן קלופ מאמן הקבוצה בחר ללכת על קישור מעובה, משחק מאוד נוקשה בחלק ההגנתי ולבנות על התקפות מתפרצות של מוחמד סלאח, רוברטו פירמינו וסאדיו מאנה, שלושת החלוצים המהירים, אבל מה ששיבש למאמן את המשחק היא היציאה של סלאח בדקה ה-30 בגלל הפציעה הטרגית. זה הרס לו את כל המערך של המשחק, כל העוקץ ההתקפי של ליברפול עליו בנתה נעלם. המחצית הראשונה הייתה מאופסת, בלי סלאח לא היה לה סיכוי.

לוריס קאריוס מאוכזב (רויטרס)

במחצית השנייה הבלאנקוס שיחקו נכון, לחצו את ליברפול בחצי שלה. ריאל היא הקבוצה הטובה בעולם, הגדולה שלה היא שגם אם רונאלדו לא כובש, היא עדיין יכולה לנצח משחקים, לקחת את ליגת האלופות. זה משהו שאני לא יכול להגיד על ברצלונה, היא לא יכולה להסתדר בלי מסי. ריאל כן יכולה להסתדר בלי רונאלדו, היא הוכיחה שהיא מועדון גדול מאוד גם אם הוא לא הגיע לגמר, לא כבש, לא בישל ולא היה פקטור במשחק למרות שהשתדל.

כריסטיאנו רונאלדו חוגג זכייה חמישית באלופות (רויטרס)

מי שטרף את כל הקלפים, היה שוב גארת' בייל, אחד השחקנים הכי טובים שיש לריאל בסגל, אחת הסיבות שזידאן בחר שלא לפתוח איתו היא משום שהוא טוען שכאשר הוולשי נכנס כמחליף הוא הרבה יותר אפקטיבי. גם היום הצדק איתו, הוא הוכיח בשער גדול שהוא שחקן גדול.

בייל חוגג (רויטרס)

כולם מדברים על ז’וזה מוריניו, פפ גווארדיולה, קרלו אנצ'לוטי ואלכס פרגוסון, הם כולם מאמנים גדולים, אבל זינדין זידאן שבר את כל המיתוס לגבי מאמנים. הוא מסוג המאמנים שהתחילו למטה, עבד במחלקות הנוער של ריאל עם הקבוצה השנייה וזכה בשלוש אליפויות אירופה רצופות, מה שלא עשו לא מוריניו ולא פרגוסון. הוא לא רק היה שחקן גדול, הוא גם מאמן גדול.

זינדין זידאן (רויטרס)

מה שזידאן עשה בשלוש השנים האחרונות כמאמן, אף מאמן לא יעשה. זיזו הוא הבוס הכל יכול, הוא יחליט לעצמו האם לפרוש בשיא, או להמשיך לאמן. הוא ידע להתנהל בחדר הלבשה לא קל, הפיק את המקסימום מהשחקנים, גיוון בזמן האמת. ההתנהלות מול רונאלדו ובייל במשחקים ברגע האמת היו נכונים. אני במקום זידאן הייתי ממשיך אחרי שלוש אליפויות כדי לשבור עוד שיאים. לגבי בייל, נכון הוא רוצה לשחק, הוא הוכיח את עצמו, ולא הייתי ממהר לאפשר לו ללכת.