לגמר המערב הזה בדיוק פיללו אוהדי הכדורסל ברחבי העולם. גולדן סטייט ויוסטון, שתי המועמדות הבכירות לזכות העונה באליפות ה-NBA ייפגשו לסדרה לוהטת של הטוב משבעה משחקים אחרי שהאלופה שהשלימו ניצחונות של 1:4 בדרות חצאי הגמר מול ניו אורלינס ויוטה בהתאמה.

הווריירס, שגברו 104:113 על הפליקנס, נהנו מהופעה גדולה של סטף קרי שצלף 28 נקודות, במשחק בו רשם הכי הרבה דקות מאז חזר מהפציעה בברך שהשביתה אותו למשך שישה חודשים. “המאמן עשה עבודה נהדרת שהחזיר אותו בהדרגתיות עם כמה דקות פה וכמה דקות שם והיום פשוט שחרר”, אמר קווין דוראנט שהחמיא לחברו ועשה זאת ביצירתיות: “כשמשחררים לכלב את הרצועה אז אתם רואים מה קורה”. 

סטף קרי חוגג (רויטרס)

קרי עצמו אמר לאחר המשחק: “הרגשתי ביטחון מלא בדברים שעשיתי היום על המגרש.אני אמשיך להשתפר בכל מה שנוגע לתזמון שלי וככה גם אחזור בצורה יותר מלאה לרוטציה ולדקות הרגילות שלי על הפרקט. אני לא מתכוון להביט לאחור”.

למרות שקרי, דוראנט וקליי תומפסון הבילו את רשימת קלעי הוורירס כהרגלם, מי ששוב הוכיח את החשיבות העצומה שלו לקבוצה הי דריימונד גרין, שסיים את הסדרה כולה עם ממוצעים של טריפל דאבל. “אנחנו רוצים לזכות בעוד אליפות ולא מעניין אותנו מי עומד בדרך”, הסביר הפאוור פורוורד לקראת המפגש המתקרב עם הרוקטס.

הארדן: “כריס פשוט עלה לפרקט והשתלט על המשחק”

גם אצל יוסטון נרשמה אנחת רווחה לאחר שהשחקנים של מייק ד’אנטוני מנעו מעצמם נסיעה נוספת לסולט לייק סיטי עם ניצחון 102:112 במשחק מספר 5. ג’יימס הארדן, שבדרך כלל לוקח את הפיקוד רשם ערב סולידי במונחים שלו עם 18 נקודות ובכך פינה את הבמה לרכז הוותיק כריס פול שהתפוצץ עם שורה סטטיסטית מטורפת שכללה 41 נקודות, 10 איסטים, 7 כדורים חוזרים ו-0 איבודי כדור. “הוא פשוט יצא מחדר ההלבשה והשתלט על המשחק”, אמר האיש והזקן על חברו והוסיף: “כריס פשוט לקח אותנו על הגב היום. הוא אסף אותנו במהלך המשחק ואמר ‘אני דואג לכם’”.

כריס פול בדרך לסל, הצגה של הרכז הוותיק (רויטרס)

יוסטון, הקבוצה שסיימה את העונה עם המאזן הטוב בליגה תזכה ליתרון הביתיות מול האלופה ומאמנה מייק ד’אנטוני התייחס לעונה הנהדרת שעוברת עליו בטקסס: “מבחינתי מדובר בכיף גדול, אני לא מתייחס לנקודות ולניצחונות, אלא רק על התהליך הנפלא שאנחנו עוברים”.