הישג מרשים לישראל אתמול (חמישי) באליפות העולם באקרובטיקה, שהשנה נערכת בבלגיה. הצוות ברשותם של נדב גרשגורן בן ה-16 וחן בנוז שזכו בפעם הראשונה במדליה באליפות עולם. גם צוותים אחרים הביאו הישגים יפים, מדליות כסף וארד.

התחרות מורכבת ממוקדמות של שני תרגילים, הראשון זה תרגיל של פירמידות, עובדים בצוותים. התרגיל השני יותר דינאמי. הציון המשוכלל של שניהם מקנה מקום בגמר ושם מתחילים מאפס, והצוות שעשה את התרגיל הכי טוב זוכה באליפות העולם.

אסף, אביו של נדב סיפר ל-ONE: “זה דבר מטורף, הוא מתאמן במשך 8-9 שנים. השנה האחרונה הייתה אינטנסיבית ברמה מטורפת, כולל אימוני בוקר וערב, משטר תזונה, תחרויות הכנה בעולם. זה משטר אימונים מטורף שמתנקז לרגע אחד בו הם צריכים לעשות את התרגיל הכי טוב בגמר. זה תחושה מטורפת והרגשת סיפוק אדירה גם לילדים, למשפחות וגם לכל המשלחת הישראלית. היה שם קטע מאוד יפה שעצרו את ההמנון הישראלי בטקס הפודיום, וכל הקהל הישראלי המשיך לשיר”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
נדב גרשגורן זוכה בזהב באליפות העולם באק

“התחושה הראשונה של נדב הייתה סיפוק גדול, הוא צחק ואמר שבטח עכשיו המורים יאריכו לו את המועדים של העבודות שהוא פספס להגיש בבית הספר. כמובן שהחבר’ה במשלחת מאוד התרגשו, אבל הם יודעים שהם ברמה הבינלאומית, הם השתתפו בתחרויות בינלאומיות, הם ידעו שהם צריכים להגיע לשיא שלהם ברגע הנכון, אז מבחינתם הייתה תחושת סיפוק אדירה”.

היחס וההרגשה בתחרות: “לא היו בעיות מבחינת אנטישמיות, למרות שהשיפוט לא תמיד אוהד את ישראל כי יש שם מדינות מכל העולם ולא כולם חברים. חוץ מהקטע של ההמנון שנעצר, כל ההרגשה הייתה טובה. גם הלכידות של המשלחת הייתה מדהימה. המשלחת מורכבת מאלופי ישראל שמתחרים זה בזה, אבל ברגע הזכייה הייתה לכידות אדירה”.