מפגש פסגה בין שני השחקנים הצעירים המובילים בסבב נקבע הערב (שבת) בטורניר החימר במדריד, כאשר דומיניק תים שגבר על קווין אנדרסון מדרא"פ 4:6 ו-2:6 בחצי הגמר הראשון, יתמודד מול אלכסנדר זברב שניצח 4:6 ו-1:6 את דניס שפובלוב והעפיל גם הוא לגמר בספרד. 

האוסטרי המשיך את המומנטום מהניצחון הענק שלו על רפאל נדאל ברבע הגמר, ניצחון שעצר את הספרדי אחרי 21 נצחונות ו-50 מערכות רצופות על החימר. תים, השביעי בעולם, שמשחק השבוע את הטניס הכי טוב שלו שבר את אנדרסון שממוקם במקום השמיני בעולם שלוש פעמים, פעם במערכה הראשונה ופעמיים בשנייה. 

זברב חוגג על חשבון שפובלוב (רויטרס)

מי שיפגוש את תים בגמר יהיה זברב הגרמני, שגבר בחצי הגמר השני על הכוכב הקנדי בן ה-19, דניס שפובלוב 4:6 ו-1:6. הקנדי יליד ישראל החזיק מעמד עד 4:4 אבל אז זברב לקח 8 מ-9 המשחקונים הבאים וניצח כדי לקבוע דייט אוסטרי-גרמני על החימר בבירת ספרד.

נשים: קביטובה גברה על ברטנס בגמר

בתום שעתיים ו-52 דקות של משחק טניס צמוד ומתיש הפכה פטרה קביטובה לאלופת טורניר החימר הגדול של מדריד בפעם השלישית בקריירה אחרי 6:7(6), 6:4 ו-3:6 על ההולנדית הנהדרת קיקי ברטנס (20).

עבור קביטובה זהו תואר רביעי ב-2018 ו-24 בקריירה והיא גם ממשיכה לרצף של 10 נhצחונות רצופים על החימר שבועיים לפני הרולאן גארוס. וחייבים לזכור שלפני שנה קביטובה עוד הhיתה בהתאוששות אחרי נתוח באצבעות היד החובטת אחרי שנדקרה ע”י פורץ. ההולנדית שניצחה בדרך לגמר את שראפובה, ווזניאקי וגארסיה תזנק לדרוג שיא של 14 בקריירה.