המרוץ החמישי של עונת הפורמולה 1 לשנת 2018 נערך היום (ראשון) בספרד, כאשר האלוף המכהן, לואיס המילטון, השיג את ניצחונו השני ברציפות והשני מפתיחת העונה, לאחר שהיה הראשון לחלוף על פני הדגל המשובץ עם זמן של 1:35:29.  

המילטון, רשם בכך את ניצחונו השני מאז החלה העונה והיה יכול להיות מרוצה כפליים, בשל כך שחברו לקבוצת מרצדס, ולטרי בוטאס, תפס את המקום השני על הפודיום. מקס ורסטאפן מקבוצת רד בול סיים במקום השלישי לאחר שהקדים את יריבו הגדול של המילטון בקרב על התואר, סבסטיאן פטל, שהסתפק במקום הרביעי בלבד.

בעקבות התוצאות על האספלט בברצלונה, העלה המילטון את מאזנו בטבלת אליפות הנהגים ל-95 נקודות והגדיל את הפער מפטל (78) ל-17 נקודות. בוטאס נכנס לשלישייה הראשונה על חשבון קימי ראייקונן עם 58 נק’ במאזנו. בטבלת היצרנים, אלופת ארבע השנים האחרונות, מרצדס, ממשיכה להחזיק בבטחה במקום הראשון עם 153 נקודות, כאשר פרארי השנייה נמצאת הרחק מאחור עם 126 נקודות בלבד.

מלבד ניצחונו של הבריטיט, המרוץ כלל לא מעט רגעים דרמטיים. כבר בהקפה השלישית מצאו את עצמם שלושה נהגים בחוץ, לאחר שמכוניתו של רומיין גרוז’אן הסתחררה וגרמה לענן עשן שכיסה את המסלול. ניקו הולקנברג וטורו רוסו שהגיעו מאחור התנגשו במכוניתו של גרוז’אן וסיימו ביחד איתו את המרוץ בשלב מוקדם.