דלילה חטואל לא תצא לאליפות אירופה בסיוף. על אף בקשתה של הסייפת להתחשב בכך שהייתה בהתאוששות מהריון בעת קביעת הקריטריון לתחרות היבשתית ואף הגישה עתירה בבקשה לאפשר לה לצאת ולהתחרות למרות זאת, בית הדין העליון של ההתאחדות לספורט החליט היום (ראשון) לדחות את העתירה שהגישה.

כזכור, חטואל לא השתתפה בתחרויות גביע העולם, שההישגים בהם מהווים קריטריון לאליפות אירופה, אך טענה כי היא הייתה בהתאוששות מהריון ולא זכתה להתחשבות מצד ראשי הענף. איגוד הסיוף לא איפשר לה להשתתף משום שלא עמדה בקריטריון, וזה לדבריה היה בגדר “אפליה פסולה”. מאחורי העתירה שהגישה, אגב, עמדו גם תנועת נעמת ושדולת הנשים בישראל שתמכו בה.

מנגד, עו”ד איל יפה, שייצג את האיגוד, טען כי זה מקפיד על הקריטריון שנקבע וכי לחטואל היו שתי הזדמנויות להשתתף בגביע העולם בגרמניה ובסין, מחוץ לתקופת ההריון וההחלמה, אך היא לא הופיעה שם. הדיינים אסתר וינדר ועמנואל סלע החליטו כי חטואל לא עמדה בקריטריון שנקבע ולכן היא לא זכאית להשתתף באליפות אירופה שתתקיים החודש בסרביה. 

“המסקנה היא שלא הייתה מניעה לשתף את הספורטאית בתחרות גביע העולם, אלא שהעותרת (עמותת רומח אבירים סיוף עכו, א.מ) בחרה שלא לשתף אותה ולפיכך אין לה להלין על עצמה”, כך נכתב בהחלטת בית הדין, שלמעשה לא הסכים כאמור לבקשתה של חטואל. יש לציין כי גם בעבר נדחתה בקשה דומה של הסייפת. כזכור, לפני כשנתיים היא ביקשה להתחרות במשחקים האולימפיים בריו לאחר שהשיגה את הקריטריון הבינלאומי אך לא עמדה בקריטריון הישראלי - ובקשתה נדחתה.